Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lagerfeld chystá kolekci masstige. Do luxusu oblékne davy

Móda

  12:37
PAŘÍŽ - Německý módní návrhář Karl Lagerfeld od jara rozšíří svou nabídku o luxusní konfekční kolekci, která se bude prodávat prostřednictvím internetu. Budou to výjimečné oděvy určené široké veřejnosti. Kolekce se bude jmenovat masstige, což je složenina vzniklá ze částí francouzských slov mass a prestige (dav a lesk).

Karl Lagerfeld foto: Reuters

Návrhář sám sdělil, že "elitářství davu je jeho dávným snem". K vytvoření nové kolekce řekl: "Myslím, že je to pro mne s mým jménem dokonce povinnost, je to moderní cesta." Kolekce by měla být představena na letošní pařížské podzimní přehlídce jaro-léto 2011 a vyrábět by se mohla od příští podzimní sezóny. Pro Lagerfelda, tvořícího modely pro dům Chanel nebo kožešinové luxusní kreace pro Fendi, je to velká změna. Oděvy z jeho nové kolekce mají být cenově všeobecně dostupné.

Směrem ke konfekci Lagerfeld vykročil již před šesti lety, když navrhl třicítku modelů pro švédský řetězec H&M. Při zahájení prodeje se tehdy v obchodech tvořily dlouhé fronty.

Výrobcem jeho luxusní konfekce bude italská firma Vaprio. Tvůrcem oděvů vzhledově dostupných pro běžné nošení je skupina stylistů řízená Lagerfeldem.

Společnost nesoucí Lagerfeldovo jméno patří od roku 2006 britskému investičnímu fondu APAX Partners., návrhář je jejím uměleckým ředitelem.

Spadá pod ni oděvní Lagerfeldova značka pro muže i ženy, jeho parfémy a kolekce brýlí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat