Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Móda obětí covidu. Kvůli pandemii se svět musel rozloučit nejenom s Takadou i Rossim

Móda

  5:33
Jak koronavirus vtrhl do módy, popisoval Čekstajl mnohokrát. Tentokrát udeřil přímo, ne v podobě pohodlného „teplákového“ modelu na práci doma.

V mládí provokoval a udivoval svými performancemi. Na posledním snímku dole jedna z jeho kreací. foto: KENZO

Covid-19 udolal jednu z ikon návrhářství, Kenzó Takada zemřel minulý týden ve věku 81 let. Jeho život by propojen s Paříží. V mládí provokoval a udivoval svými performancemi. Na posledním snímku dole jedna z jeho kreací. Značku Kenzo založil v roce 1970. Takada se narodil v japonské prefektuře Hjógo v roce 1939. Jeho show v roce 1972 musela být přerušena, protože vyvolala nezvladatelné reakce fanoušků.

Precizní řemeslník. Ušít dobrou botu není vůbec těžké, tvrdil Sergio Rossi....

Precizní řemeslník. Ušít dobrou botu není vůbec těžké, tvrdil Sergio Rossi. Jistě, stačí k tomu znát asi 120 kroků výrobního postupu a mít plus minus 14 hodin čas. Právě tak totiž jeho ikonické lodičky vznikají.

Slavný Japonec není první obětí covidu z řad módních tvůrců. Podlehl mu například i Sergio Rossi, proslulý italský obuvník. Ten zaujal například vysokými podpatky. 

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...