Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Módní peklo v Brně. Chyběla odvaha a vkus

Móda

  7:00
Dostala jsem z redakce fotografie z přehlídek, které se konaly na brněnském veletrhu Styl. Jde o přehlídky kolekcí klasické módy. Nevím, co se myslelo tou "klasickou módou", zřejmě je to nový eufemismus pro českou pouliční uniformu.

Brno: veletrhy Styl a Kabo foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Ačkoli na těchto přehlídkách firmy předvádějí běžné oblečení, žádnou haute couture, přece jen bych čekala trochu inspirace; nápady, z nichž bychom si pak vybírali podle odvahy a vkusu. Nestalo se.

Brno: veletrhy Styl a Kabo
Džíny-tričko-michelinová bunda, na to nebylo potřeba angažovat miss a chystat v zákulisí věšáky s modely. Stačilo pochytat po pavilonu pár náhodných návštěvnic a poprosit je, aby se prošly po mole. Jediným vylepšením je na tomto modelu pásek. Slečna z ulice by měla bílý.

Brno: veletrhy Styl a Kabo

Džínová minisukně, tričko s duchaplným nápisem a lehká bundička k tomu, N-U-D-A. Džínových minisukní jsem toto léto viděla už tolik, že žádné další vidět nechci. Tahle je aspoň tmavá a na štíhlé holce. Příliš mnoho žen nosí vyšisované denimové roury, které jim dělají ze zadku rozplizlý ovál a rozšíří i to, co široké nikdy nebylo.


Brno: veletrhy Styl a Kabo
Těším se na dobu, kdy holčičky budou zase holčičkami a ne "malými slečnami" v kýčovitých kopiích oblečení pro dospělé. Kam se podělo jednoduché a praktické dětské oblečení? Proč má to nebohé dítě vlevo bachraté růžové kapsáče a bundu s populárním leskem odpadkového pytle? Děti mají rády barvy, rády si na sebe vezmou něco "dospělého", ale jistě by to šlo udělat vkusněji.


Brno: veletrhy Styl a Kabo
Teď budu trochu hnidopich, ale Češi to se svým vztahem ke kvalitě potřebují. Ten černý kabát se mi nelíbí. Neznám materiálové složení a neviděla jsem ho zblízka, řekla bych však, že nebude příliš kvalitní. V knoflíkových dírkách jsou cucky nití, látka vypadá uváleně, kabát jako by nechtěl držet tvar, celkově působí, jako by měl už jednu sezónu za sebou. Takových budou na jaře ve slevách tucty.

Brno: veletrhy Styl a Kabo
Jedlově zelená? Sytá purpurová? Kobaltová modř? Zlatý okr? Jakákoli jiná barva letošní podzimně/zimní sezóny? Ale kdepak. Česká zima je šedomodročerná, a kdo chce mít šmrnc, sáhne po červené šále. Krátkou bundu už ani nebudu komentovat. Pro prdelaté Češky nasoukané v bokovkách přímo ideál...

Ada, autorka je zakladatelka blogu Modnipeklo.cz

Témata: Brno, bunda

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat