Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Netlačte se v obchoďácích. Přijďte na festival Code:Mode

Móda

  16:08
PRAHA - Ignorujte konfekci a vydejte se nakoupit originální hadříky, šperky, hračky či bytové doplňky. Startuje další Code:Mode. Tentokrát v prostorách bývalých Elektrických podniků v Praze. Festival autorské tvorby otevře své brány už v pátek odpoledne a potrvá do nedělní noci. Těšit se můžete na sérii módních přehlídek a koncertů. A co víc, vstup je zdarma.

Code: Mode na Střeleckém ostrově. foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Hlavní jarní událostí na scéně nezávislé módy a designu byla tento rok přehlídka Code:Mode v pražském Karlíně. "Úspěch byl tak velký, proto jsme se rozhodli ještě letos připravit další dvě akce. Letní na Střeleckém ostrově a podzimní Code:Mode v neobyčejně působivých prostorách bývalých Elektrických podniků," říkají organizátoři přehlídky.

Code: Mode na Střeleckém ostrově.

Na předvánočním Code:Mode máte skvělou příležitost udělat radost svým blízkým originálním dárkem k Vánocům. Určitě narazíte na zajímavé kousky. Můžete se ale i dívat, prohlížet a inspirovat.

"Na Code:Mode tvůrcům nabízíme příležitost navázat nejen obchodní a pracovní, ale i přátelské vztahy v rámci komunity," řekla Jolana Teuberová, koordinátorka projektu.

Akce se účastní přes 130 českých i slovenských tvůrců, kteří představí nejen oděvní tvorbu a šperky, ale i knihy, grafiky, hračky či bytové doplňky.

Code: Mode na Střeleckém ostrově.

Namátkou například: blanq, Coolich, SUUS, Mayda, Papelote nebo charitativní projekt Design Help. Ze slovenských účastníků představíme značky: We are not sisters, Novesta, Lull homewear nebo Popular.

Vezměte i děti. Budou tu mít svůj koutek, a celý ušitý
Na festivalu nemusíte jen nakupovat, můžete si tu posedět v kavárně, nebo ochutnat nějakou ze specialit. Na své si přijdou i ti

Code:Mode

Code:Mode se uskuteční od pátku 26.11. do neděle 28.11. 2010 v prostorách bývalých Elektrických podniků v Praze, Bubenská 1. Více čtěte na http://codemode.cz/.

nejmenší.

"Snažíme se návštěvníkům Code:Mode zpříjemnit možností strávit zde čas plnohodnotněji. Kromě BIO OKO kavárny, chutné kantýny, či hudební a vizuální produkce jim teď nabídneme mnohem víc. Rozmanité aktivity pro děti, dílny, odpočinkovou zónu či pracovní prostor s wi-fi”, doplnila hlavní koordinátorka projektu Jovanka Vlčková.

Doprovodný program je podstatnou složkou každého Code:Mode. V pátek i v sobotu se uskuteční vždy od 20:00 oblíbené a netrpělivě očekávané módní přehlídky. Celodenně bude probíhat hudební program, s významnou účastí dámských interpretek a DJs, večer obohatí hudební produkci vizuální umění skupiny Lunchmeat. Přes den pak dílny a divadélka pro děti i jejich rodiče.

Autoři:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat