21. února 2019 20:42 Lidovky.cz > Relax > Móda

Poslední Lagerfeldova kolekce. Italská značka Fendi se rozloučila s ikonickým návrhářem

Italská luxusní módní značka Fendi se ve čtvrtek na milánském týdnu módy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italská luxusní módní značka Fendi se ve čtvrtek na milánském týdnu módy... | foto: Reuters

Milán Italská luxusní módní značka Fendi se ve čtvrtek na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním návrhářem Karlem Lagerfeldem představením jeho poslední kolekce, napsala agentura Reuters. Lagerfeld zemřel v úterý ve věku 85 let, proslavil se prací pro francouzský módní dům Chanel, pro značku Fendi se sídlem v Římě začal pracovat v roce 1965 ve tvůrčím duu se Silvií Venturiniovou Fendiovou, která je potomkem zakladatelů společnosti.

„Pouto Karla Lagerfelda a Fendi je tím nejdelším milostným příběhem světa módy,“ napsala Venturiniová Fendiová v poznámkách k přehlídce. „Když jsme si jen pár dní před show telefonovali, myslel pouze na bohatost a krásu kolekce. To věrně vypovídá o jeho povaze,“ dodala.

V kolekci je často použité vrstvení materiálů, pracuje také s průhledností.
V poslední Lagerfeldově kolekci pro Fendi představené ve čtvrtek v Miláně se...

Lagerfeldově kolekci na podzim a zimu 2019 dominuje neutrální paleta béžových, hnědých, cihlově červených a tmavě šedých oděvů, mezi nimiž se tu a tam objeví zelená, oranžová a žlutá.

V poslední Lagerfeldově kolekci pro Fendi představené ve čtvrtek v Miláně se objevila dvouřadá saka a kabáty, některé úzkého střihu a s kožešinovým lemováním. Košile se špičatými límci a průhlednými rukávy modelky představily v kombinaci s kalhotami se sklady a asymetrickými, průhlednými sukněmi. Topy ze saténu a organzy i overaly měly Lagerfeldův monogram. Doplňky sestávaly z kožešinových ušanek, nechyběla ani varianta ikonické kabelky Baguette s velkou sponou.

Show uzavřela sesterská dvojice modelek Gigi a Bella Hadidovy, načež na molo vyšla publikum pozdravit zjevně dojatá Venturiniová Fendiová. Nakonec bylo promítnuto krátké video, v němž Lagerfeld popisoval svůj první den ve Fendi, kam poprvé vstoupil před více než padesáti lety.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz