28. května 2009 14:34 Lidovky.cz > Relax > Móda

S jarem se probudily zvířecí potisky

Leopradí motivy jsou zpět.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Leopradí motivy jsou zpět. | foto: Iva Pospíšilová

Tygří pruhy, žirafí fleky, leopardí tečky či hadí kůže. Už to vypadalo, že 80. léta, kdy byly na vrcholu své popularity, nepřežijí, a vida – jsou zpět. Protože jak kdysi pravila jistá slovutná návrhářka klobouků, nové je jen to, na co už se zapomnělo...

Jistě, pro mnohé zůstanou zvířecí potisky navždy kýčem, který se hodí jen pro starší paničky. Každopádně se jim ale nedá upřít, že se dnes vyskytují takřka na všem: od spodního prádla přes kabáty až po bytové doplňky, jako jsou závěsy a v poslední době i záchodová prkýnka.

V letošní vlně se zvířata navíc pěkně vybarvila. Podobně jako tomu před pár lety bylo s maskáčovým vzorem, tak i zvířecí potisky teď hýří barvami. Není proto výjimkou červeno-černá  zebří“ kabelka či modré  leopardí“ tričko. Pro módní značku Dolce&;Gabbana se klasický leopardí motiv stal jedním z poznávacích znamení. Ne že by na něj měla monopol, ale je to s nimi jako se sexy kovbojem a marlborkami.

Dvojice italských návrhářů přitom tvrdí, že kdykoli sedají k plánům na novou kolekci, řeknou si:  Už žádné zvířecí potisky.“ Ale nemůžou si prý pomoct, nějakého toho  tygříka“ použijí alespoň na kabelku.

 Nejdřív jsem si říkala, jestli to není hloupý, nosit kabelku jakoby z žirafí kůže. Co na to třeba ekologové – že asi nebudu vypadat jako velký milovník zvířat... Ale na druhou stranu se mi opravdu moc líbila – a to rozhodlo,“ svěřuje se mi sedmačtyřicetiletá zubní technička Jana s nepřehlédnutelnou  žirafí“ kabelkou pod paží.

Pokud nechcete vypadat, že jste v osmdesátkách zamrzli, měli byste v kombinování zvířecích motivů ctít míru. Nenápadným doplňkem nic nezkazíte, splácáním hada s gepardem ale ano.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...