1. srpna 2016 16:02 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Pivo místo jízdenek. Plzní projel první pivní autobus

Pivní bus vyrazil z plzeňského náměstí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivní bus vyrazil z plzeňského náměstí | foto: Facebook

PLZEŇ V pátek se v Plzni uskutečnila speciální pivní jízda. Lidé se mohli zdarma svézt autobusem, na jehož palubě se za doprovodu živé hudby čepovala piva z malých řemeslných pivovarů. Jednou ze zastávek byl i nový plzeňský minipivovar Raven.

Okružní jízda nízkopodlažního autobusu byla první svého druhu. Pasažéři mohli ochutnat netradiční piva z malých pivovarů regionu. Na čepu byla čtyři piva z nepomuckého pivovaru Zhůřák a plzeňského Ravenu. Jednou ze zastávek byl právě pivovar Raven. Pod dohledem australského sládka Filipa Millera zde probíhaly komentované degustace a prohlídka pivovaru.

Pivovar Raven patří mezi české nováčky. Založen byl roku 2015 v plzeňském Bolevci v prostorách bývalého minipivovaru Blahovar. Raven se specializuje na americká svrchně kvašená piva typu IPA a hutné stouty. Piva z havraní produkce mohou ochutnat návštěvníci plánovaného pivního festivalu Brewstock, který se uskuteční na konci srpna v plzeňském, umělecko-industriálním prostoru DEPO2015.

Výčep přímo na palubě

Výčep přímo na palubě

Jízda pivního autobusu byla předzvěstí nadcházejícího pivně-kulturního gastrofestivalu Brewstock „Naší cílem je šíření pivní kultury v regionu,“ uvedl organizátor akce, Adam Vlček. „Návštěvníkům festival nabídne 12 pivovarů, které představí svoje osvědčené klasiky i nové experimentální počiny,“ uvedl dále. Na programu bude též stále modernější pivní foodparing - párování jídel s vhodnými pivními styly.

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.