Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

11 procent Němců je líných vstát z pohovky a přepnout televizi

Magazín

  9:25
STUTTGART - Jedenáct procent Němců a Němek by se raději dívalo na nudný pořad, když by se jim porouchal dálkový ovladač od televize, než by vstali z gauče a ručně přepnuli na jiný program.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. foto: Shutterstock

Vyplývá to z průzkumu institutu Emnid, který si nechal vypracovat německý magazín Reader´s Digest.Nudné vysílání by z křesla zvedlo v průměru 89 procent Němců. Mezi obyvateli jednotlivých spolkových zemí ale panují rozdíly. Zatímco v hlavním městě by otravný program snesl jen jeden člověk ze sta, třeba v Braniborsku, Hamburku a Brémách by se na něj vydrželo dívat osm procent lidí.

Zatímco vstát a přepnout program je pro některé Němce problém, nečekat na výtah a vyběhnout schody do druhého patra většině obyvatel Německa potíže nečiní. V průzkumu 77 procent dotázaných uvedlo, že by raději šli pěšky a nesvezli se nahoru, kdyby šlo jen o dvě poschodí. V Duryňsku, Sasku či Bádensku-Württembersku by se po svých vydalo dokonce 87 procent dotázaných.

S přibývajícím věkem se ale víc oslovených rozhodlo pro výtah. Po schodišti by šlo 35 procent lidí nad 60 let. Do průzkumu se zapojila tisícovka Němců.

Stejný britský průzkum ukázal, že obyvatelé tohoto království jsou o něco línější. Nudné vysílání a porouchaný ovladač by nedonutily vstát z gauče 16 procent Britů. Pokud je v domě výtah, dvě patra by pěšky nevyšlo 59 procent dotázaných. Jestli se podobný průzkum konal i v Česku, německý Reader´s Digest neuvedl. Článek o výsledcích se chystá zveřejnit ve svém listopadovém vydání.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat