Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

11 procent Němců je líných vstát z pohovky a přepnout televizi

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

STUTTGART Jedenáct procent Němců a Němek by se raději dívalo na nudný pořad, když by se jim porouchal dálkový ovladač od televize, než by vstali z gauče a ručně přepnuli na jiný program.

Vyplývá to z průzkumu institutu Emnid, který si nechal vypracovat německý magazín Reader´s Digest.Nudné vysílání by z křesla zvedlo v průměru 89 procent Němců. Mezi obyvateli jednotlivých spolkových zemí ale panují rozdíly. Zatímco v hlavním městě by otravný program snesl jen jeden člověk ze sta, třeba v Braniborsku, Hamburku a Brémách by se na něj vydrželo dívat osm procent lidí.

Zatímco vstát a přepnout program je pro některé Němce problém, nečekat na výtah a vyběhnout schody do druhého patra většině obyvatel Německa potíže nečiní. V průzkumu 77 procent dotázaných uvedlo, že by raději šli pěšky a nesvezli se nahoru, kdyby šlo jen o dvě poschodí. V Duryňsku, Sasku či Bádensku-Württembersku by se po svých vydalo dokonce 87 procent dotázaných.

S přibývajícím věkem se ale víc oslovených rozhodlo pro výtah. Po schodišti by šlo 35 procent lidí nad 60 let. Do průzkumu se zapojila tisícovka Němců.

Stejný britský průzkum ukázal, že obyvatelé tohoto království jsou o něco línější. Nudné vysílání a porouchaný ovladač by nedonutily vstát z gauče 16 procent Britů. Pokud je v domě výtah, dvě patra by pěšky nevyšlo 59 procent dotázaných. Jestli se podobný průzkum konal i v Česku, německý Reader´s Digest neuvedl. Článek o výsledcích se chystá zveřejnit ve svém listopadovém vydání.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.