21. února 2019 21:10 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Americký herec sehrál útok sám na sebe. Útočníkům zaplatil, ti ho nakonec prozradili

Jussie Smollett je americký herec, zpěvák a fotograf. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jussie Smollett je americký herec, zpěvák a fotograf. | foto: Wikipedia

Chicago Herec Jussie Smollett podle americké policie v lednu předem naplánoval své přepadení, které se následně snažil vydávat za rasistický a homofobní útok. Policii se totiž přiznali útočníci, kterým Smollett za napadení zaplatil tisíce dolarů. Důvodem k celému incidentu podle policie byla Smollettova nespokojenost s honorářem, který dostává za účinkování v seriálu Empire, informovala agentura Reuters.

Plánované napadení se odehrálo 29. ledna. Smollett byl zatčen a obviněn ze lhaní ve čtvrtek. Útok navíc herec zrežíroval tak, aby to vypadalo, že útočníci jsou podporovateli Donalda Trumpa. Sám totiž sdělil policii, že muži vykřikovali slogany na podporu amerického prezidenta.

Proč přesně herec doufal, že se jeho honorář zvýší, když bude předstírat napadení, policie nevysvětlila. Smollett dvěma útočníkům zaplatil 3500 dolarů (zhruba 80 tisíc korun). Pokud bude herec usvědčen, hrozí mu podle agentury Reuters jeden až tři roky vězení.

Smollett, který se otevřeně hlásí k tomu, že je gay, se podle policie už dříve pokusil přitáhnout k sobě pozornost. Sám sobě poslal výhružný dopis plný rasistických a homofobních narážek. „Když to nezabralo, zaplatil za sehrání útoku,“ uvedla chicagská policie.

Herce nakonec prozradili právě muži, kterým za útok zaplatil. Když oba bratry policisté minulý týden zatkli, rozhodli se raději spolupracovat a vysvětlili policii zápletku celého příběhu.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
BENEFITNÍ SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz