Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rozvedli se před 50 lety, teď si řeknou 'ano' podruhé

Magazín

  18:30
NEW YORK - Znovu si říct ano se chystají bývalí manželé z New Yorku. Na tom by nebylo nic divného, kdyby jim oběma nebylo 85 let - a kdyby se nerozvedli před téměř 50 lety.
Svatební prsteny (ilustrační foto)

Svatební prsteny (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Lena Hendersonová a Roland Davis se seznámili jako dospívající ve městě Chattanooga v Tennessee, vzali se a měli spolu čtyři děti. A pak se v roce 1964 rozvedli, napsala agentura UPI.

"Způsob, jakým se k sobě chovali a jak spolu jednali, nikdy nenaznačil, že by mezi nimi bylo cokoli jiného, než přátelství," řekla novinářům jejich nejmladší dcera Renita Chadwicková. "Matka nikdy neřekla o otci nic zlého nebo ošklivého a on se o ní vždycky vyjadřoval jen s láskou," dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Davis se znovu oženil a přestěhoval se do Colorada. Ale když jeho druhá žena zemřela, začala si jeho nejstarší dcera z druhého manželství dělat obavy, jak si poradí, když zůstane sám v Coloradu. Proto ho ponoukala, aby se přestěhoval zpátky do New Yorku. A když ji poslechl a začal chystat stěhování, napadlo ho, že by návrat mohl být úplný.

"Povídali jsme si po telefonu a on se mě najednou zeptal: 'Vezmeš si mě znovu?'" řekla Hendersonová a dodala: "A já mu odpověděla: 'Hm, no... no tak dobře'. Já myslím, že jsme stejně celou tu dobu mysleli jeden na druhého, i když jsme spolu nežili." "Člověk si nepomyslí, že by se v tomhle věku ještě mohl ženit," řekl Davis.

"Jsme vděční, že jsme se dožili takového věku a že jsme pořád tady. Máme toho prostě spoustu, zač být vděční," dodal s tím, že svatbu plánují už na sobotu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!