Aukční síň Sotheby’s přitom původně odhadovala, že prodej poškozených brýlí s typicky kulatými tenkými obrubami by mohl vynést maximálně 8000 liber. Brýle se spolu s dalšími upomínkovými předměty na členy slavné hudební skupiny rozhodl prodat Alan Herring, který pro ni v 60. letech pracoval jako řidič.
„V létě 1968 jsem vyzvedával Johna, Ringa a George Ringovým mercedesem a vezl jsem kluky do kanceláře. Když John vystupoval z auta, všiml jsem si, že nechal tyhle sluneční brýle na zadním sedadle a že jedna obruba nedrží pohromadě. Zeptal jsem se Johna, jestli mu je mám nechat spravit. Řekl mi, ať si s tím nedělám starosti, že je nosí jen kvůli image,“ řekl aukční síni dosavadní majitel. „Spravit jsem je nikdy nenechal. Zůstaly prostě tak, jak je John u mně zapomněl,“ dodal Herring.
Beatles po Abbey Road nechtěli končit, jak se traduje. Expert překvapivě zjistil, že chystali další album |
Skupina The Beatles má dodnes na celém světě statisíce skalních fanoušků, proto se předměty, které jejím členů patřily nebo na ně upomínají, prodávají často za enormně vysoké částky. Například v roce 2015 se Lennonova akustická kytara Gibson vydražila za 2,4 milionu dolarů, sitár George Harrisona se v roce 2017 prodal za 62 500 dolarů.