9. ledna 2012 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Australská rodina našla v obýváku krokodýla

Australská rodina našla ve svém obýváku krokodýla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Australská rodina našla ve svém obýváku krokodýla. |

Až s pomocí záchranářů se obyvatelům rodinného domu v severoaustralském Darwinu podařilo vypudit z obýváku téměř dvoumetrového krokodýla, který tam zřejmě zabloudil na cestě za potravou.

Osazenstvo domu vzburcoval rozčilený štěkot psa, který nezvanému hostu zahradil cestu. Nebylo prý zřejmé, které zvíře je zmatenější.

Krokodýl se do domu dostal poměrně snadno, protože obytná místnost je částečně otevřená do okolního buše. "Je to docela surrealistický pocit, přijít ráno do pokoje a najít tam krokodýla," citovala televizní stanice ABC News Jo Doddovou, která v domě žije s manželem a dvěma dcerami.

V Austrálii vrcholí léto a krokodýlům začíná hlavní sezona. Podle zoologů není úplně neobvyklé, že se krokodýli v tomto období přibližují lidským obydlím. Samci zápasí o území a mohou se ocitnout v místech, kam se ani původně dostat nechtěli.

Australští záchranáři využili případ z obce Bees Creek k varování obyvatelstvu, aby se v tomto ročním období mělo před krokodýly na pozoru.

Agresivitu, kterou projevují v bojích o loviště, mohou prý tito plazi snadno přenést i na člověka.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz