Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Australská rodina našla v obýváku krokodýla

Magazín

  15:00
Až s pomocí záchranářů se obyvatelům rodinného domu v severoaustralském Darwinu podařilo vypudit z obýváku téměř dvoumetrového krokodýla, který tam zřejmě zabloudil na cestě za potravou.

Australská rodina našla ve svém obýváku krokodýla.

Osazenstvo domu vzburcoval rozčilený štěkot psa, který nezvanému hostu zahradil cestu. Nebylo prý zřejmé, které zvíře je zmatenější.

Krokodýl se do domu dostal poměrně snadno, protože obytná místnost je částečně otevřená do okolního buše. "Je to docela surrealistický pocit, přijít ráno do pokoje a najít tam krokodýla," citovala televizní stanice ABC News Jo Doddovou, která v domě žije s manželem a dvěma dcerami.

V Austrálii vrcholí léto a krokodýlům začíná hlavní sezona. Podle zoologů není úplně neobvyklé, že se krokodýli v tomto období přibližují lidským obydlím. Samci zápasí o území a mohou se ocitnout v místech, kam se ani původně dostat nechtěli.

Australští záchranáři využili případ z obce Bees Creek k varování obyvatelstvu, aby se v tomto ročním období mělo před krokodýly na pozoru.

Agresivitu, kterou projevují v bojích o loviště, mohou prý tito plazi snadno přenést i na člověka.

Autoři: ,
Témata: Krokodýl, Austrálie

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat