5. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Berlín má novou módní ikonu, tureckého seniora

Turek Ali, otec 18 dětí, bývalý lékař a nynější krejčí, v posledních dnech ovládl prostředí módních blogů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turek Ali, otec 18 dětí, bývalý lékař a nynější krejčí, v posledních dnech ovládl prostředí módních blogů. | foto: alioutfit.tumblr.com/

BERLÍN Turek Ali, otec 18 dětí, bývalý lékař a nynější krejčí, v posledních dnech ovládl prostředí módních blogů. K vidění je kromě internetu i na berlínských ulicích ve čtvrti Neukölln, kde si ho všimla i servírka a fotografka Zoe Spawtonová a začala pořizovat snímky jeho módních kreací. Ali má prý 80 obleků a nikdy se nechce fotit v těch samých šatech.

Australanka Spawtonová žijící v Berlíně Aliho potkávala každý den cestou do práce. Nejprve se na sebe jen usmívali a pak se její lámanou němčinou a jeho nedostatečnou angličtinou domluvili, že pořídí první fotku, řekla německému deníku Spiegel Spawtonová. Bylo prý vidět, že je pyšný. Někdy se však fotit nechce, když má špatnou náladu nebo když ví, že nezvolil tu nejlepší kombinaci.

Turek Ali, otec 18 dětí, bývalý lékař a nynější krejčí, v posledních dnech ovládl prostředí módních blogů.
Turek Ali, otec 18 dětí, bývalý lékař a nynější krejčí, v posledních dnech ovládl prostředí módních blogů.

Na Alim mladou fotografku neupoutalo jen oblečení, ale také to, jak ho nosí. Nikdy prý neví, jestli ho potká ráno v obleku, nebo v něčem volnočasovém, či snad v maskáčích. Ali žije v Berlíně 44 let a jako lékař chodil vždy pěkně oblékaný. Spawtonová má ráda jeho zářící oči a prý si dokonce představovala, jak asi otec 18 dětí v mládí proháněl děvčata.

Blog "Co měl Ali na sobě" (What Ali Worw) navštěvuje denně na 120.000 čtenářů. V posledních dnech se Aliho popularita lavinovitě šíří. Napsaly o něm berlínské turecké noviny, ale i zahraniční deníky. Autorka, která se o módu prý nikdy zvlášť nezajímala, o blogu řekla módnímu časopisu Look, že "je to spíše dokumentace vzájemného vztahu, než cokoli jiného".

Lidovky.cz, ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz