Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Big Brother "vydělal" Nově další pokutu

Magazín

  19:37
PRAHA - Ikdyž reality show Big Brother skončila, pokuty za ní dostává televize Nova dál. Po rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí zaplatit 19 pokut ve výši 16,8 milionu korun.

Vítěz reality show Big Brother David Šín "Šrek". foto: Michal KamarytČTK

Pokuty se pohybují od 400.000 do 2,5 milionu korun za jeden díl. Nova již dříve dostala pokuty za 25 milionů korun. Jejich celková výše se vyšplhala na 41,8 miliony korun, což je největší pokuta, jako kdy Rada udělila za jeden pořad.

Nova je dostala, protože mezi 6:00 a 22:00 nabídla v pořadu vulgární, erotické a obscénní záběry, které mohly ohrozit mravní, psychický a fyzický vývoj dětí a mladistvých. Řekl to předseda rady Petr Pospíchal.

Ze stejných důvodů dostala pokutu půl milionu také Prima za svou reality VyVolení. Prima na pokutách celkem zaplatila 22,5 milionu korun.

Obě televize se proti prvním uděleným pokutám ve výši pět milionů pro Primu a čtyři pro Novu odvolaly k soudu.

RRTV se bude reality show zabývat i nadále. S Novou rada řeší ještě několik správních řízení, patnáct jich začala s Primou, a to kvůli údajně skryté reklamě na jednu velkou textilní firmu, v dílech VyVolených. Pospíchal dnes řekl, že v případě Primy ještě žádné verdikty ani na zasedání v tomto týdnu nepadly.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!