Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Big Brother "vydělal" Nově další pokutu

Magazín

  19:37
PRAHA - Ikdyž reality show Big Brother skončila, pokuty za ní dostává televize Nova dál. Po rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí zaplatit 19 pokut ve výši 16,8 milionu korun.

Vítěz reality show Big Brother David Šín "Šrek". foto: Michal KamarytČTK

Pokuty se pohybují od 400.000 do 2,5 milionu korun za jeden díl. Nova již dříve dostala pokuty za 25 milionů korun. Jejich celková výše se vyšplhala na 41,8 miliony korun, což je největší pokuta, jako kdy Rada udělila za jeden pořad.

Nova je dostala, protože mezi 6:00 a 22:00 nabídla v pořadu vulgární, erotické a obscénní záběry, které mohly ohrozit mravní, psychický a fyzický vývoj dětí a mladistvých. Řekl to předseda rady Petr Pospíchal.

Ze stejných důvodů dostala pokutu půl milionu také Prima za svou reality VyVolení. Prima na pokutách celkem zaplatila 22,5 milionu korun.

Obě televize se proti prvním uděleným pokutám ve výši pět milionů pro Primu a čtyři pro Novu odvolaly k soudu.

RRTV se bude reality show zabývat i nadále. S Novou rada řeší ještě několik správních řízení, patnáct jich začala s Primou, a to kvůli údajně skryté reklamě na jednu velkou textilní firmu, v dílech VyVolených. Pospíchal dnes řekl, že v případě Primy ještě žádné verdikty ani na zasedání v tomto týdnu nepadly.

Autor: