Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Big Brother "vydělal" Nově další pokutu

Vítěz reality show Big Brother | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítěz reality show Big Brother | foto: Michal KamarytČTK

PRAHA Ikdyž reality show Big Brother skončila, pokuty za ní dostává televize Nova dál. Po rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí zaplatit 19 pokut ve výši 16,8 milionu korun.

Pokuty se pohybují od 400.000 do 2,5 milionu korun za jeden díl. Nova již dříve dostala pokuty za 25 milionů korun. Jejich celková výše se vyšplhala na 41,8 miliony korun, což je největší pokuta, jako kdy Rada udělila za jeden pořad.

Nova je dostala, protože mezi 6:00 a 22:00 nabídla v pořadu vulgární, erotické a obscénní záběry, které mohly ohrozit mravní, psychický a fyzický vývoj dětí a mladistvých. Řekl to předseda rady Petr Pospíchal.

Ze stejných důvodů dostala pokutu půl milionu také Prima za svou reality VyVolení. Prima na pokutách celkem zaplatila 22,5 milionu korun.

Obě televize se proti prvním uděleným pokutám ve výši pět milionů pro Primu a čtyři pro Novu odvolaly k soudu.

RRTV se bude reality show zabývat i nadále. S Novou rada řeší ještě několik správních řízení, patnáct jich začala s Primou, a to kvůli údajně skryté reklamě na jednu velkou textilní firmu, v dílech VyVolených. Pospíchal dnes řekl, že v případě Primy ještě žádné verdikty ani na zasedání v tomto týdnu nepadly.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?