Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brazílie se pře: může být sedmiletá dívka sexsymbolem karnevalu v Riu?

Stane se Julia Lira královnou festivalu v Rio de Janeiro? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stane se Julia Lira královnou festivalu v Rio de Janeiro? | foto: ČTK/AP

RIO DE JANEIRO V Brazílii se horečně debatuje o účasti sedmileté Julie Liry coby královny samby na karnevalu v Riu de Janeiro. Otec tvrdí, že má dívka sambu v krvi, ale skupiny ochraňující práva dětí se domnívají, že role sexy symbolu je pro tak malé dítě nevhodná. Informovala o tom stanice BBC.

Julia má tančit 80 minut jako královna školy samby Viradouro, která je mezi asi 12 nejznámějšími skupinami, jež na karnevalu příští týden vystoupí.

Mnohé Brazilky po roli královny samby touží, ale dosud šlo vždy o spíš spoře oděné ženy zdokonalené často plastikami. Křehká Julia poskytne pohled naprosto odlišný, i když tančí dobře a podle otce jí dlouhé vystoupení v horku nebude činit nejmenší potíže.

Carlos Nicodemos z výboru pro ochranu dětí a dospívajících státu Rio de Janeiro řekl, že tato záležitost jenom oživuje citlivé téma dětí jako sexuálních objektů. "Nejsme proti účasti dětí na karnevalu, ale nemůžeme dopustit, aby sedmiletá dívka dostal roli, s níž je tradičně spojován sex," prohlásil.

Škola Viradouro zase říká, že Julia bude oblečená v souladu se svým věkem, na rozdíl od dospělých žen bude mít například zahalený hrudník.

Otec Marco si zase myslí toto: "Každý, kdo pociťuje jakýkoli druh vzrušení při pohledu na sedmiletou holku, by měl jít k doktorovi. Julia má na to být královnou bubenické školy."

Soud zabývající se rodinným právem má tento týden rozhodnout, zda se Julia bude moci představení zúčastnit. Karneval se koná od 13. do 16. února.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!