Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brazílie se pře: může být sedmiletá dívka sexsymbolem karnevalu v Riu?

Stane se Julia Lira královnou festivalu v Rio de Janeiro? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stane se Julia Lira královnou festivalu v Rio de Janeiro? | foto: ČTK/AP

RIO DE JANEIRO V Brazílii se horečně debatuje o účasti sedmileté Julie Liry coby královny samby na karnevalu v Riu de Janeiro. Otec tvrdí, že má dívka sambu v krvi, ale skupiny ochraňující práva dětí se domnívají, že role sexy symbolu je pro tak malé dítě nevhodná. Informovala o tom stanice BBC.

Julia má tančit 80 minut jako královna školy samby Viradouro, která je mezi asi 12 nejznámějšími skupinami, jež na karnevalu příští týden vystoupí.

Mnohé Brazilky po roli královny samby touží, ale dosud šlo vždy o spíš spoře oděné ženy zdokonalené často plastikami. Křehká Julia poskytne pohled naprosto odlišný, i když tančí dobře a podle otce jí dlouhé vystoupení v horku nebude činit nejmenší potíže.

Carlos Nicodemos z výboru pro ochranu dětí a dospívajících státu Rio de Janeiro řekl, že tato záležitost jenom oživuje citlivé téma dětí jako sexuálních objektů. "Nejsme proti účasti dětí na karnevalu, ale nemůžeme dopustit, aby sedmiletá dívka dostal roli, s níž je tradičně spojován sex," prohlásil.

Škola Viradouro zase říká, že Julia bude oblečená v souladu se svým věkem, na rozdíl od dospělých žen bude mít například zahalený hrudník.

Otec Marco si zase myslí toto: "Každý, kdo pociťuje jakýkoli druh vzrušení při pohledu na sedmiletou holku, by měl jít k doktorovi. Julia má na to být královnou bubenické školy."

Soud zabývající se rodinným právem má tento týden rozhodnout, zda se Julia bude moci představení zúčastnit. Karneval se koná od 13. do 16. února.

,

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Otevřeme školy, vše ostatní počká, říká ministr zdravotnictví Arenberger

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (16. dubna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po týdnu ve funkci poodhaluje další vývoj boje s pandemií, prioritou zůstává...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

ekonom Tomáš Havránek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...