Středa 3. března 2021svátek má Kamil 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brazilský prezident se stěhuje z oficiální rezidence. Kvůli ‚duchům‘

Palácio da Alvorada - Oficiální rezidence brazilského prezidenta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Palácio da Alvorada - Oficiální rezidence brazilského prezidenta | foto: Wikimedia/Thum_Fel

PRAHA Brazilský prezident Michel Temer se rozhodl přestěhovat z oficiální prezidentské rezidence a vrací do viceprezidentského paláce Jaburu. Prezidentské sídlo má totiž podle něj „špatnou energii.“ Temer, ani jeho žena prý nemohli spát a uvažovali dokonce i o vlivu duchů.

Michel Temer se do pozice prezidenta dostal poté, co byla odvolána prezidentka Dilma Rousseffová kvůli porušení rozpočtového zákona. Temer se tak i s rodinou přesunul z paláce Jaburu určeného pro viceprezidenta do prezidentské rezidence.

Prezident se po několik měsíců v paláci necítil dobře. V rozhovoru pro magazín Veja uvedl, že se raději se svojí ženou Marcelou a sedmiletým synem Michelzinhem přestěhovali zpátky do paláce Jaburu, kde žili od roku 2011.

Brazilský prezident Michel Temer.

Brazilský prezident Michel Temer.

„Cítil jsem tam něco zvláštního. Nebyl jsem schopný se dobře od první noci. Ta energie tam nebyla dobrá,“ uvedl Temer pro magazín. „Marcela to cítila podobně. Jediný Michelzinho to tam měl rád a běhal z pokoje do pokoje,“ dodal prezident s tím, že už začínali s ženou uvažovat, jestli to nebyli duchové.

Šestasedmdesátiletý Temer v současnosti čelí obvinění, že těžil z nelegálních darů během voleb v roce 2014, když byl na kandidátce s odvolanou Rousseffovou.

Brazilský prezident však není jediný státník, který zmiňuje duchy. Například švédská královna Silvia věří, že v paláci, který královská rodina obývá, straší. Duchové, kteří v královském paláci Drottningholm žijí, jsou ale podle ní přátelští.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...