Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brazilský prezident se stěhuje z oficiální rezidence. Kvůli ‚duchům‘

Magazín

  15:39
PRAHA - Brazilský prezident Michel Temer se rozhodl přestěhovat z oficiální prezidentské rezidence a vrací do viceprezidentského paláce Jaburu. Prezidentské sídlo má totiž podle něj „špatnou energii.“ Temer, ani jeho žena prý nemohli spát a uvažovali dokonce i o vlivu duchů.

Palácio da Alvorada - Oficiální rezidence brazilského prezidenta foto: Wikimedia/Thum_Fel

Michel Temer se do pozice prezidenta dostal poté, co byla odvolána prezidentka Dilma Rousseffová kvůli porušení rozpočtového zákona. Temer se tak i s rodinou přesunul z paláce Jaburu určeného pro viceprezidenta do prezidentské rezidence.

Brazilský Senát sesadil prezidentku Rousseffovou. Nahradil ji Temer

Prezident se po několik měsíců v paláci necítil dobře. V rozhovoru pro magazín Veja uvedl, že se raději se svojí ženou Marcelou a sedmiletým synem Michelzinhem přestěhovali zpátky do paláce Jaburu, kde žili od roku 2011.

Brazilský prezident Michel Temer.

„Cítil jsem tam něco zvláštního. Nebyl jsem schopný se dobře od první noci. Ta energie tam nebyla dobrá,“ uvedl Temer pro magazín. „Marcela to cítila podobně. Jediný Michelzinho to tam měl rád a běhal z pokoje do pokoje,“ dodal prezident s tím, že už začínali s ženou uvažovat, jestli to nebyli duchové.

Šestasedmdesátiletý Temer v současnosti čelí obvinění, že těžil z nelegálních darů během voleb v roce 2014, když byl na kandidátce s odvolanou Rousseffovou.

Brazilský prezident však není jediný státník, který zmiňuje duchy. Například švédská královna Silvia věří, že v paláci, který královská rodina obývá, straší. Duchové, kteří v královském paláci Drottningholm žijí, jsou ale podle ní přátelští.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat