Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britská zoo zakáže vstup návštěvníkům se zvířecími vzory

Magazín

  7:00
LONDÝN - Zoologická zahrada v anglickém Chessingtonu zakáže vstup těm lidem, kteří mají na ošacení zebří nebo leopardí vzor. Zvířata to prý mate a na safari se pak chovají "až příliš přátelsky", nebo naopak dostanou strach, vysvětluje opatření zahrada Chessington World of Adventures.

Pruhovanou zebru zahlédne každý v africké savaně na sto honů. Zebry však nežijí samy, ale ve stádech. Jakmile se shluknou k sobě, zmizí díky pruhům obrysy jednotlivých zvířat a lovící šelmy se nemohou zaměřit na konkrétní kořist. foto: Michael Fokt, www.natureinpicture.com

"Vyhlásili jsme zákaz potisků připomínajících zvířata," uvedla zoo. Rozhodnutí prý učinila po spuštění nové atrakce Zufari, kde se lidé mohou v otevřených terénních vozidlech pohybovat mezi žirafami, nosorožci a zebrami.

ČTĚTE TAKÉ:

Když zvířata vidí, že návštěvník na sobě má oblečení připomínající jeho srst, reagují poněkud "příliš přátelsky", uvedl mluvčí zoo jihozápadně od Londýna.

"Když naopak mají návštěvníci oblečení se vzorováním, které připomíná dravce, dostanou strach a prchají," vysvětlil dále mluvčí, jehož citovala agentura AFP. Aby k takovým nedorozuměním nedocházelo, návštěvníkům se zakázaným oblečením zoo nabídne možnost vypůjčit si vhodné svršky.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat