16. listopadu 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Cameronův kocour myš neulovil, v úřadu zůstane

Čtyřletý kocour Larry bude novým obyvatelem premiérského sídla na londýnské Downing Street  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyřletý kocour Larry bude novým obyvatelem premiérského sídla na londýnské Downing Street | foto: ČTK

Kocour britského premiéra Larry, který má na starosti chytání myší na Downing Street 10, má problém. Na nedávnou služení večeři šéfa kabinetu proklouzl malý hlodavec. Cameron ale kocourovi odpustil a ve svém sídle si ho nechá.

Premiér David Cameron se začátkem roku rozhodl vzít do svého sídla kocoura, který by vyřešil trvající problém s myšmi. Na schodech čísla 10 londýnské Downing Street byla dokonce předtím spatřena a televizními kamerami zachycena krysa.

Cameron si téměř pětiletého Lawrence, familiárně zvaného Larry, dosud pochvaloval. Byl však nepříjemně překvapen, když se myš nedávno objevila v místnosti, kde jedl a jednal s několika ministry.

"Larry dělá mnoho radosti mnoha lidem," odpověděl mluvčí premiérova úřadu na otázku, zda Larry bude z Downing Street vyhozen. Ujistil, že kocour má stále silný lovecký instinkt.

Cameron v červnu prohlásil, že Larry je dobrý "bijec myší". Od únorového příchodu prý chytil nejméně tři. V září se podle BBC také objevila zpráva, že Larry udržuje úzké vztahy s kočkou Maisie, která žije v domku správce přilehlého parku.

Kočky a kocouři mají v Downing Street dlouhou a slavnou historii. Některé se dokonce dostaly na výplatní pásky státu a těšily se titulu Vrchní myšilov úřadu vlády.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz