29. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Oficiální premiérův kocour na Downing Street konečně zabil myš

Čtyřletý kocour Larry bude novým obyvatelem premiérského sídla na londýnské Downing Street  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyřletý kocour Larry bude novým obyvatelem premiérského sídla na londýnské Downing Street | foto: ČTK

LONDÝN Kocour Larry, kterého úřad britského premiéra na Downing Street před více než rokem přivedl na chytání myší, se v úterý konečně svým zaměstnavatelům odvděčil a připsal si na konto první úlovek.

"Mohu potvrdit, že kocour v úterý ráno zabil myš," oznámila mluvčí Downing Street.

Nyní pětiletý Larry přišel na Downing Street loni v únoru ze zvířecího útulku v londýnském Battersea. Měl pomoci řešit problém s krysami a dalšími hlodavci, ale ke svým povinnostem přistupoval dosud poměrně laxně. Začalo se proto mluvit o tom, že jsou jeho dny na nejprestižnější britské adrese sečteny.

Dnešní úspěch, kdy konečně zlikvidoval myš, by mu však mohl přinést odklad, domnívají se britská média. Oznámení podle nich navíc nemohlo přijít ve vhodnější dobu. Právě dnes totiž rebelující konzervativní poslanec Tim Yeo v souvislosti s odmítáním vlády vybudovat třetí přistávací dráhu na letišti v Heathrow vyzval premiéra Davida Camerona, aby ukázal, zda je "muž nebo myš".

Cameron Yeoův požadavek ani úspěch svého kocoura nekomentoval, protože je na dovolené v Cornwallu.

ČTK