Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České aukce? Smlouvy k Veletržnímu paláci i víkend s Hanychovou

Magazín

  11:08
PRAHA - Tchyně, kopie smluv pražského magistrátu o pronájmu Veletržního paláce, hlava k vytetování reklamy nebo dvoudenní rande s modelkou Agátou Hanychovou patří mezi kuriózní položky, které byly v poslední době na prodej na českých aukčních webech. Mnohé z nabídek však porušovaly obchodní podmínky dražeb, a tak je jejich administrátoři nuceně ukončili.

Agáta Hanychová foto: Pavel Gwužď, NextFoto

"Na Aukru jsme v letošním roce zaznamenali opět několik případů aukcí, které zadávali vtipálci a recesisté. Šlo o prodej rodinných příslušníků, například tchyně a manželky," řekla mluvčí Aukro.cz Lenka Hanušová.

Tchyně musela být někomu skutečně velice "drahá", protože její hodnotu ocenil na 245 milionů korun. Manželky si ale kupec zřejmě příliš necenil. Prodat svou "drahou polovičku" totiž chtěl jen za dva miliony korun.

V jiné aukci začínala vyvolávací hodnota jisté "sexy" mladé ženy na 50.000 korun. Případné kupující měla nalákat i popiska označující dražbu za "jedinečnou příležitost, jak si vydražit mladou dvacetiletou blondýnku na celé tři dny". O něco podobného se pokusil také "mladý muž", jenž nabízel svoji společnost. Budoucí kupce chtěl zaujmout prohlášením, že "má hlad po novém zážitku". Proto se prý rozhodl nechat se prodat do otroctví.

Smlouvy o pronájmu Veletržního paláce se neprodaly

"Všechny tyto aukce byly zrušeny a odstraněny z nabídky, protože porušují obchodní podmínky našeho aukčního portálu," zdůraznila mluvčí Aukro.cz. V nabídce se však objevily kopie smluv mezi pražským magistrátem a společností Incheba o pronájmu Veletržního paláce včetně všech dodatků. Prodávající za ně požadoval 30.000 korun, žádný kupec se ale nenašel.

Mnohem úspěšnější byla dražba termoláhve z expedice do Himálaje, kterou nabízela vozíčkářka Jana Fesslová. Vyvolávací cena začínala na jedné koruně, aby se nakonec vyšplhala na 3050 korun.

Na konkurenčním serveru Odklepnuto.cz se v nabídce ocitla i lidská hlava. Nešlo však o trofej lovců lebek z Pacifiku, ale o holou hlavu jednoho ze "živých" uživatelů webu nabízenou jako plocha k vytetování reklamy. Vyměnit pětisetkorunovou bankovku za 2,5 milionu korun se pokusil jiný uživatel tohoto webu. Zdánlivě nevýhodný obchod vysvětluje to, že šlo o velmi vzácnou bankovku z roku 1919. V dražbě se objevil také patentovaný vynález otvírače obálek. Jeho nový majitel za něj zaplatil 213.000 korun.

Prodám babičku

Bizarní věci se dostaly i do nabídky serveru Ikup.cz. Patnáctiletá dívka se zde chtěla za 500.000 korun vzdát svých mimořádně dlouhých vlasů. Zájemce se však nenašel. Neúspěšnou dražitelku snad potěšil fakt, že její kštice měla být ostříhána až po ukončení aukce, a o vlasy tak nepřišla.

Návštěvníky webu Ikup.cz také mohla zaujmout nabídka "Prodám babičku". Popis aukce se tvářil, že prodejce nabízí svou vlastní babičku. Při pozorném přečtení se ale uživatelé dovtípili, že jde o známý román Boženy Němcové. Babička byla nakonec vydražena za 100 korun.

Agáta za stovku

Přestože se lidé v aukcích dražit nesmějí, existují výjimky, jakými jsou chvíle strávené v přítomnosti celebrit. Ve "hře" tak bylo například osobní setkání s hokejistou New York Rangers Petrem Průchou nebo víkend s modelkou Agátou Hanychovou. Konto vítěze aukce se však po zaplacení možnosti strávit dva dny po boku této krásky příliš neztenčilo.

"Agáta byla vydražena za 91,60 korun," uvedla Kateřina Vokatá ze serveru Blazniveaukce.cz. Ani takto nízká částka prý Hanychovou neodradila pozvat svého dočasného "majitele" na VIP večírek. Druhý den pak prožila v rodném městečku, kde se seznámila s rodinou svého "kupce". Ten získal za necelou stokorunu i speciální tričko s nápisem "Vydražil jsem Agátu!".

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!