19. března 2017 8:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chcete popřát Josefovi k svátku písničkou? Někde to musíte udělat dva měsíce předem

Šampaňské - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šampaňské - ilustrační foto | foto: Shutterstock

ČESKÉ BUDĚJOVICE Až dva měsíce dopředu musí posluchači žádat o skladbu s gratulací pro Josefa v pořadu českobudějovického rozhlasu Písnička na přání. Podobně atraktivní jsou jména jako Anna, Jiří, Jana, Jaroslav, Marie nebo Václav.

Pořad stanice Českého rozhlasu Písnička na přání umožňuje posluchačům každý den od 10:00 do 13:00 věnovat někomu oblíbenou skladbu. Řekl to manažer komunikace českobudějovické stanice Karel Tichák.

„Termín Josefa - 19. března se letos zaplnil už 24. ledna. Dva měsíce předem bývají obsazeny i dny, kdy slaví svátek Anna, Jiří, Jana, Jaroslav, Marie nebo Václav,“ řekl hudební dramaturg Písniček pro radost Zdeněk Voráč. V Jihočeském kraji žije 15.769 mužů se jménem Josef. V České republice je podle odhadů zhruba 220 tisíc Josefů.

Pořad Písnička na přání má na jihu Čech dlouholetou tradici. Podle zástupců rozhlasu patří mezi nejposlouchanější relace. Zájemci si nejčastěji žádají zahrát písničku z žánru dechovek nebo lidové hudby. V neděli se do tříhodinového vysílání dostalo na padesát gratulací Josefům a dalším dvacet jedna oslavencům.

ČTK

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.