Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chcete vydělávat desítky tisíc korun měsíčně? Staňte se zombie

Magazín

  14:31
LONDÝN - Londýnský kabinet hrůzy u Londýnského mostu hledá profesionální "zombie", které by zaměstnal. Tento zábavní podnik potřebuje podle jeho vedení nový personál, jenž by děsil turisty. V minulém roce byl totiž zvolen nejlepší britskou atrakcí svého druhu a od té doby počty návštěvníků začaly rychle stoupat, citovala manažera strašidelného místa agentura DPA.

V těchto chodbách bude profesionální zombie trávit pracovní dobu. foto: Reprofoto

Zájem o netradiční práci už projevilo pět desítek lidí, kteří by chtěli strašit turisty. Roční výdělek činí asi 30.000 liber, tedy zhruba 74.000 korun měsíčně. Na přijímací pohovor si uchazeč o pozici obludy musí přinést své vlastní pracovní oblečení. Kandidáti tak prý dokážou svůj "děsící potenciál".

Trasa hrůzy, kde se mají návštěvníci podle provozovatelů seznámit s krvavou historií Londýna, se nachází v londýnských katakombách. Kabinet "London Bridge Experience & London Tombs" na svých stránkách slibuje turistům velkou show v hollywoodském stylu plnou děsivých efektů. Pořadatelé tvrdí, že lidi rozesmějí, ale i vyděsí tak, že budou chtít vzít nohy na ramena a sotva popadnou dech. V nabídce jsou dokonce prohlídky se slevou pro školní skupiny. Provozovatelé tvrdí, že žáky vrátí v pořádku a příliš je nevystraší.

Autor: