Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chorvatská pošta testovala zaměstnancům IQ, polovina neprošla

Testování - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ZÁHŘEB Chorvatská pošta podrobila 1200 svých zaměstnanců testem inteligence, polovina jich neprošla. Státní podnik se neúspěšné řešitele rozhodl přemístit na jiné pozice a snížit jim plat až o 1400 kun (téměř 4900 korun).

Zaměstnanci jsou rozhořčeni, protože je nikdo před testováním neupozornil, že výsledek může ovlivnit jejich kariéru i platový výměr.

Dokonce jim prý vedení řeklo, že se nemají ničeho obávat. Mnozí proto test vyplnili rychle a bez přemýšlení. Podle deníku Jutarnji List v něm byly otázky týkající se mimo jiné všeobecného rozhledu. Zkouška trvala dvě a půl hodiny.

Psychologové obecně tento typ testování pro reorganizaci podniků nedoporučují. Výsledky však mohou být užitečné při proškolování zaměstnanců, uvedl server.

Podle kritiků učinilo vedení neuvěřitelný krok, aby ušetřilo peníze. Pošta namítá, že vše bylo v souladu s novým organizačním plánem.

,
Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!
Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!

Kojení je tou nejlepší variantou pro všechna miminka, ale může se stát, že z nějakého důvodu musíte přejít na umělou stravu. Výběr je velmi široký, a tak jsme pro vás nachystali testování se značkou Hami.