Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chorvatská pošta testovala zaměstnancům IQ, polovina neprošla

Magazín

  7:49
ZÁHŘEB - Chorvatská pošta podrobila 1200 svých zaměstnanců testem inteligence, polovina jich neprošla. Státní podnik se neúspěšné řešitele rozhodl přemístit na jiné pozice a snížit jim plat až o 1400 kun (téměř 4900 korun).
Testování - ilustrační foto.

Testování - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Zaměstnanci jsou rozhořčeni, protože je nikdo před testováním neupozornil, že výsledek může ovlivnit jejich kariéru i platový výměr.

Dokonce jim prý vedení řeklo, že se nemají ničeho obávat. Mnozí proto test vyplnili rychle a bez přemýšlení. Podle deníku Jutarnji List v něm byly otázky týkající se mimo jiné všeobecného rozhledu. Zkouška trvala dvě a půl hodiny.

Psychologové obecně tento typ testování pro reorganizaci podniků nedoporučují. Výsledky však mohou být užitečné při proškolování zaměstnanců, uvedl server.

Podle kritiků učinilo vedení neuvěřitelný krok, aby ušetřilo peníze. Pošta namítá, že vše bylo v souladu s novým organizačním plánem.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat