Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Číňané zatkli už přes 100 lidí, kteří panikařili kvůli konci světa

Magazín

  13:30
PEKING - Několik desítek lidí včetně členů okrajové křesťanské skupiny zatkly čínské úřady za to, že šířili zvěsti o blížícím se konci světa. Očekávaná apokalypsa má nastat 21. prosince, kdy podle některých pramenů končí mayský kalendář.

21.12. 2012 má podle některých výkladů nastat konec světa. foto: Shutterstock

Čínská policie zatkla už přes sto lidí z několika regionů a zabavila letáky, videonahrávky a knihy rozšiřující zvěsti o konci světa. V severozápadní provincii Čching-chaj bylo zatčeno 37 členů křesťanské skupiny Bůh všemohoucí, která podle státního deníku Global Times věští, že 21. prosince začne třídenní období temnoty.

Skupina prý vyzvala své členy, aby svrhli vládu čínské komunistické strany, kterou označuje za "velkého rudého draka", a věřícím slibuje, že se blíží nová éra, v níž bude vládnout žena-spasitelka.

Svět postihnou zemětřesení a tsunami, varuje skupina

"V Pekingu se 9. prosince objevilo na slunci velké oko a ukázal se ženský Ježíš. Svět brzy postihnou mohutná zemětřesení a tsunami," citoval deník Global Times z údajného textu skupiny Bůh všemohoucí. Čínská státní média označila skupinu za kult zla, což je termín používaný čínskými úřady rovněž pro zakázané duchovní hnutí Fa-lun-kung.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve východní provincii Fu-ťien a v centrálním městě Wu-chan bylo zadrženo 36 lidí, kteří v městské hromadné dopravě rozdávali letáky o údajné hrozící apokalypse.

"Tito lidé vykonstruovali a roznášeli fámy o konci světa a působili problémy, když z občanů pod touto záminkou lákali peníze a rušili veřejný pořádek," sdělila policie v jihozápadní metropoli Čchung-čchingu.

Předpovědi apokalypsy jsou v Číně velmi sledované, mimo jiné díky místnímu úspěchu hollywoodského katastrofického filmu 2012, který byl částečně inspirován mayským proroctvím.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...