7. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jak na zloděje? Dánové se jich ptají dotazníky

Domovní zloděj (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Domovní zloděj (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

KODAŇ Dánská policie ze chce snížit kriminalitu za každou cenu. Rozhodla se proto zeptat pomocí dotazníků odsouzených zlodějů, jak je možné je lépe chytit a jak jim jejich loupeživé choutky co nejvíce znepříjemnit.

"Chceme vědět, jak si vybírají určitý objekt (pro loupež)," vysvětlil serveru IceNews záměr policejní komisař Finn Bernth Andersen ze severodánského Frederikssundu.

"Uděláme cokoli, abychom snížili počet krádeží." Policisty bude především zajímat, jak si lupiči vybírají cíle, jaké jsou jejich motivy, jaké techniky používají a jak se zbavují kradených věcí.

ČTĚTE TAKÉ:

Dotazníkový průzkum bude dobrovolný a anonymní. Vyplňovat ho budou zloději, kteří si odpykávají tresty ve vězeních, ale také již propuštění kriminálníci. Hlasy kritiků tvrdí, že odsouzenci mohou poskytnout zavádějící odpovědi.

Policie nicméně prohlašuje, že tato akce v rámci alternativního boje s kriminalitou se i tak vyplatí. Připomíná, že jen ve Frederikssundu mezi lety 2010 a 2011 vzrostl počet vloupání o 16 procent.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK