25. června 2010 12:10 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Disneyho zábavní park na Floridě otevírá komplex pro psy a kočky

Ron Disney při otvírání DisneySea v Japonsku v roce 2001. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ron Disney při otvírání DisneySea v Japonsku v roce 2001. | foto: Reuters

LOS ANGELES V novém luxusním středisku v zábavním parku Walt Disney World na Floridě jsou klimatizované apartmány vybavené televizí a nechybí tu ani vodní atrakce. Rozdíl oproti podobným komplexům je v tom, že tenhle je určený pro psy a kočky.

Best Friends Pet Care Resort zahrnuje více než 4600 čtverečních metrů vnitřních i vnějších prostor naplněných běhacími drahami, místy na hraní a pochopitelně pokoji, které pojmou až 270 psů a 30 koček, nemluvě o "kapesních mazlíčcích" jako jsou křečci, morčata, králíčci či fretky.

Pro zvířata, která milují komfort, jsou tu čtyři VIP apartmány s televizí, polohovatelnou postelí a soukromým venkovním dvorečkem. Využít mohou vodní park (ten je ovšem jen pro psy), kadeřnický salón, ortopedická lůžka a dopřát si laskominy včetně zmrzliny či tuňáka servírovaného na sušence.

"Naším cílem je, aby si zvířata u nás pobyt užívala, aby měla aktivitami nabitou dovolenou - stejně jako jejich rodiny, které do zábavního parku Walt Disney World přijedou," říká šéf střediska Dennis Dolan.

ČTK