29. srpna 2015 10:27 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Drážďany projdou lidé na podporu uprchlíků. Odsuzují nacismus a nepokoje

Policie zakázala účastníkům přinést například skleněné lahve. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie zakázala účastníkům přinést například skleněné lahve. | foto: Reuters

DRÁŽĎANY V saských Drážďanech se v sobotu uskuteční demonstrace na podporu migrantů a proti rasismu, kterou svolalo sdružení Dresden Nazifrei (Drážďany bez nacistů). Pochod městem začne ve 14 hodin před vlakovým nádražím a zúčastnit se jej má přinejmenším tisícovka lidí.

Pořadatelé prý svou akcí reagují na události z Heidenau, které minulý týden po demonstraci proti běžencům ovládly na tři noci po sobě pouliční nepokoje.

Do Drážďan podle organizátorů přijedou lidé i z Lipska, Berlína nebo Jeny. Policie bude na pochod dohlížet a předem účastníkům zakázala, aby si na akci nosili alkohol, pyrotechniku, skleněné lahve a zbraně.

V Heidenau se minulý týden kvůli uprchlíkům několikrát střetli pravicoví radikálové s anarchisty. Při potyčkách byly zraněny tři desítky policistů. Události následně odsoudila většina německých politiků v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz