Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Francouzský umělec se promění v kuře ve skleněném inkubátoru

Magazín

  6:09
PAŘÍŽ - Francouzský umělec Abraham Poincheval, který dříve strávil dva týdny ve vycpaném medvědovi, se na několik týdnů promění v kuře. Bude sedět ve skleněném inkubátoru na vejcích dokud se nevylíhnou. Zahřívá je tělesným teplem, uvedl zpravodajský web BBC.

Bude sedět ve skleněném inkubátoru na vejcích dokud se nevylíhnou. Zahřívá je tělesným teplem foto: Reuters

Jeho počin budou moci sledovat návštěvníci pařížské moderní galerie Palais de Tokyo. Sám umělec očekává, že na vejcích bude sedět 21 až 26 dní. „Vlastně se stanu kuřetem,“ oznámil. Čtyřiačtyřicetiletý Poincheval zahájil své vystoupení s názvem „Oeuf“ (Vejce) ve středu. Vejce jsou umístěna v nádobě pod jeho židlí.

Indičtí papoušci jsou závislí na opiu. Slétávají se na maková pole a ničí úrodu

Vyšší tělesnou teplotu potřebnou k vylíhnutí vajec Poinchevalovi zajistí speciální deka. Rovněž bude jíst jídla, jako například zázvor, která mu teplotu prý zvýší. Vejce bude moci opustit jen na třicet minut denně. Tento čas využije k jídlu.

Bude sedět ve skleněném inkubátoru na vejcích dokud se nevylíhnou. Zahřívá je...
Vyšší tělesnou teplotu potřebnou k vylíhnutí vajec Poinchevalovi zajistí...

S novým projektem přichází necelý měsíc po představení „Pierre“ (kámen), při němž se nechal zavřít do vápencového kamene, který mu byl opracován přesně na míru. V dubnu 2014 pro změnu dva týdny žil ve vycpaném medvědovi v pařížském muzeu lovu a přírody. Jedl při tom žížaly a brouky, aby tak připodobnil stravu zvířete.

Poincheval věří, že nejlepší pochopení vychází z naprostého ponoření se do děje, nikoliv sledování situací z dálky. O osudu kuřátek, pokud se jeho počin zdaří, se rozhodne po Velikonocích.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...