23. prosince 2008 13:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Gott se s rapperem do MTV nedostali

Karel Gott v klipu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott v klipu |

BERLÍN Karel Gott nazpíval s německým rapperem Bushidem hit Für immer jung (Navždy mlád). Videoklip se sice nedostal na hudební televizní stanice MTV ani na Vivu, přesto má v neměckých hitparádách velký úspěch. Na internetové službě YouTube už zaznamenal skoro pět milionů spuštění.

Nejznámější německý rapper se rozešel s hudebními televizemi, když jeho aktuální hit odmítly zařadit do vysílání. "Lidová hudba se do MTV nehodí," vzkázalo prý programové oddělení mediální společnosti Viacom, jíž televize patří.

Německý rebel na to reagoval tím, že zcela rozvázal spolupráci s MTV a Vivou. "Za tento krok nesu plně odpovědnost. Důsledky jsou mi ukradené. Hlavní je, že se mohu sobě a hlavně Karlu Gottovi zase podívat do očí," cituje Bushida internetový server music-base.de.

Ukazuje se ale, že chytlavý motiv vypůjčený ze skladby Forever Young skupiny Alphaville je v kombinaci s rafinovaným rytmem a skvělým Bushidovým textem o pomíjivosti života soběstačný a podporu všemocné MTV ani nepotřebuje.

Oficiální videoklip rappera Bushida a Karla Gotta


Song, jenž vyšel na podzim na Bushidově albu Heavy Metal Payback, je v německém žebříčku nejžádanějších songů na internetu momentálně devátý, ale byl už i pátý. Netradiční počin se v Německu prosadil v konkurenci takových jmen, jako jsou zpěvačky Pink a Beyoncé.

Ani už natočený videoklip nepřišel vniveč. Oficiálně byl umístěn na internet, kde už zaznamenal na pět milionů spuštění. V reakcích své nadšení z neobvyklého dílka neskrývají ani jinak zapřisáhlí odpůrci obou tvůrců. "Bushida příliš nemusím, ale píseň s Karlem Gottem je naprosto úžasná," píše například jeden uživatel z Cách.

Na YouTube je možné rovněž zhlédnout záznam premiérového živého vystoupení svérázné dvojice z mikulášského zábavného pořadu, který vysílala televizní stanice RTL II ze západoněmeckého Düsseldorfu. Gott se před diváky vyznal z obdivu vůči svému téměř o 40 let mladšímu kolegovi. "Ledacos jsem o tobě četl a slyšel. Ale ty se ve skutečnosti chováš jako gentleman. Ty jsi absolutní superstar," řekl Gott majiteli několika platinových desek, jenž měl krátce i problémy se zákonem.

"Nejdřív jsem si pomyslel, co na to řekne moje publikum. Ale měl jsem jen pozitivní ohlasy, tisícovky děkovných dopisů. Ale nevím, co na to řekne tvé publikum," zapochyboval Gott před třicetiletým idolem mladých Němců. Odpovědí mu byl bouřlivý jásot düsseldorfského publika. Jako bonus pak "Zlatý hlas z Prahy" zazpíval svůj v Německu dosud největší hit Biene Maja.
Lidovky.cz