Sobota 8. května 2021Den vítězství 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hello Kitty slaví 40 let. Popularitu neztratí, věří návrhářka

Hello Kitty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hello Kitty | foto: Shutterstock

HONGKONG Japonská návrhářka Juko Jamagučiová, která několik posledních desetiletí vytváří japonskou komiksovou postavičku Hello Kitty, je přesvědčená, že si tato světově proslulá kočička bez úst poradí s konkurencí přesto, že jí letos je už 40 let. Informovala o tom agentura AFP.

Jamagučiová o svém spojení s Hello Kitty mluvila na knižním veletrhu v Hongkongu a svou vnitřní spřízněnost s animovanou postavičkou dokazovala i svým vzhledem - oblékla si šaty s jahůdkovým vzorem a na obarvených vlasech si vyčesala malé culíčky s typickou mašličkou.

Konkurenčních postaviček se bát nemusí

Hello Kitty čelí čím dál tím větší konkurenci nových animovaných postaviček, jako jsou například medvěd Brown a králíček Cony z japonské aplikace na posílání zpráv LINE. Ale podle Jamagučiové se s tím Hello Kitty dokáže vyrovnat. "Denně se objevují nové animované postavičky, ale já si myslím, že Hello Kitty je jediná, která se dokáže změnám ve světě přizpůsobit," řekla.

Zrod populární kočky

Bílá stylizovaná kočička s velkou hlavou se poprvé objevila v Japonsku v roce 1974 na peněžence. Od té doby si vybudovala celosvětovou základnu fanoušků. Licenci na její podobu má japonská společnost Sanrio, která uvádí, že z jejího prodeje ročně vydělává více než pět miliard dolarů.

V letošním roce bude následovat řada oslav čtyřicátých narozenin Hello Kitty včetně prvního sjezdu fanoušků v Los Angeles chystaného na říjen.

Krom fanoušků má ale Hello Kitty také mnoho odpůrců; hanění roztomilé kočičky jsou věnovány celé internetové stránky a blogy, kde se autoři vyžívají v tvorbě co nejhorších věcí, jež je možné kultovní postavičce udělat.

,

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Norské Rybičky pro chytré hlavičky: Zapojte se do 2měsíčního testu doplňku stravy pro děti
Norské Rybičky pro chytré hlavičky: Zapojte se do 2měsíčního testu doplňku stravy pro děti

Zdravé tuky nebo-li Omega-3 jsou klíčové pro správný vývoj a funkci nervové soustavy. Většina lidí jich ale ve svém jídelníčku nepřijímá dostatek....