Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hello Kitty slaví 40 let. Popularitu neztratí, věří návrhářka

Magazín

  7:00
HONGKONG - Japonská návrhářka Juko Jamagučiová, která několik posledních desetiletí vytváří japonskou komiksovou postavičku Hello Kitty, je přesvědčená, že si tato světově proslulá kočička bez úst poradí s konkurencí přesto, že jí letos je už 40 let. Informovala o tom agentura AFP.

Hello Kitty foto: Shutterstock

Jamagučiová o svém spojení s Hello Kitty mluvila na knižním veletrhu v Hongkongu a svou vnitřní spřízněnost s animovanou postavičkou dokazovala i svým vzhledem - oblékla si šaty s jahůdkovým vzorem a na obarvených vlasech si vyčesala malé culíčky s typickou mašličkou.

Konkurenčních postaviček se bát nemusí

Hello Kitty čelí čím dál tím větší konkurenci nových animovaných postaviček, jako jsou například medvěd Brown a králíček Cony z japonské aplikace na posílání zpráv LINE. Ale podle Jamagučiové se s tím Hello Kitty dokáže vyrovnat. "Denně se objevují nové animované postavičky, ale já si myslím, že Hello Kitty je jediná, která se dokáže změnám ve světě přizpůsobit," řekla.

Zrod populární kočky

Bílá stylizovaná kočička s velkou hlavou se poprvé objevila v Japonsku v roce 1974 na peněžence. Od té doby si vybudovala celosvětovou základnu fanoušků. Licenci na její podobu má japonská společnost Sanrio, která uvádí, že z jejího prodeje ročně vydělává více než pět miliard dolarů.

V letošním roce bude následovat řada oslav čtyřicátých narozenin Hello Kitty včetně prvního sjezdu fanoušků v Los Angeles chystaného na říjen.

Krom fanoušků má ale Hello Kitty také mnoho odpůrců; hanění roztomilé kočičky jsou věnovány celé internetové stránky a blogy, kde se autoři vyžívají v tvorbě co nejhorších věcí, jež je možné kultovní postavičce udělat.

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat