Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Hitlerův obraz Praha v mlze jde spolu s dalšími jeho díly do aukce

Magazín

  14:00
BERLÍN - Německá aukční síň Weidler se chystá vydražit 14 akvarelů někdejšího nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Součástí prodeje je také obraz s názvem Prag im Nebel (Praha v mlze), uvedl norimberský aukční dům ve svém katalogu. Aukce se uskuteční v termínu od 18. do 20. června.

Hitler se věnoval výtvarné tvorbě. foto: Reprofoto

Dominantou Prahy v mlze jsou věže Týnského chrámu, které stejně jako další významné pražské stavby halí žlutomléčný opar. K obrazu náleží také těžítko z říšského kancléřství a vůdcova pamětní kniha. Tento balíček je oceněn přinejmenším na 20 000 eur (548 tisíc korun).

Hitlerův akvarel Prahy.

Cena ostatních obrazů, které Hitler namaloval v letech 1904 až 1922, je stanovena od tisíce do 45 tisíc eur (zhruba 1,2 milionu korun). Nejdražší položkou je obraz bavorského zámku Neuschwanstein, který pro sebe ve druhé polovině 19. století nechal postavit král Ludvík II. Bavorský.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat