19. ledna 2010 22:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hotely Holiday Inn šokují. Postel hostům předehřeje personál

Hotelový personál vlastními těly předehřívá postele hostů, aby nemuseli uléhat do chladných lůžkovin. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotelový personál vlastními těly předehřívá postele hostů, aby nemuseli uléhat do chladných lůžkovin. (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LONDÝN Řetězec provozují hotely Holiday Inn se rozhodl pomoci Britům překonat nástrahy chladného počasí a v Británii zavedl novou službu. Hotelový personál začal v úterý vlastními těly předehřívat postele hostů, aby nemuseli uléhat do chladných lůžkovin.

Novou službu zajišťují zaměstnanci obutí do bílých papučí, s rukavicemi na rukou a nočními čepci na hlavách. Dá se říci, že hotely Holiday Inn vytvořily jakousi lidskou ohřívací láhev, která hostovi zajistí dobře strávenou noc bez pocitů chladu.

Nikdo neví, kdo novou službu vymyslel, ale je jasné, že by někomu mohl cizí člověk ve vlastní posteli vadit. Zahřívači lůžek proto mají speciální kombinézy, velké čepce s bambulemi i rukavice. Poněkud rušivě může působit jedině zelené logo hotelu na tomto vybavení.

Hotel svůj nápad opírá o znalecký posudek ředitele edinburského střediska pro výzkum spánku Chrise Idzikowského. "Jestliže chcete dobře usnout, je třeba ulehnout do postele vyhřáté na 20 až 24 stupňů. Je-li postel studená, usíná se těžko. Nová služba hotelů Holiday Inn by měla lidem pomoci dobře se v noci vyspat i když přijdou vymrzlí ze sněhu," řekl Idzikowsky.

Vyhřívací služba se prozatím zavádí na pět minut a řetězec ji bude poskytovat do 25. ledna zdarma ve dvou svých londýnských hotelech a také v jednom hotelu v Manchesteru.

ČTK, Lidovky.cz