Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hravý delfín si oblíbil plavkyni a nechtěl ji pustit

Magazín

  9:16
Delfíni jsou zvířata velmi přátelská, někdy až moc. Přesvědčila se o tom alespoň jedna novozélandská plavkyně. Žena, která chtěla zůstat anonymní, si vyrazila zaplavat do moře na pláži Mahia Beach na Severním ostrově Nového Zélandu.

Moko je tříletý delfín, který se u pláže Mahia Beach usídlil asi před dvěma lety. A je zde oblíbenou atrakcí. foto: Reprofoto

Po chvíli se k ní přidala delfíní samice Moko a začala si s ní hrát. Problém nastal, když se žena chtěla vrátit zpátky na břeh - Moko totiž chtěla pokračovat ve hraní a tak se jí rozhodla nepustit. Jak napsala britská BBC, po několika hodinách ženu zachránili lidé, kteří uslyšeli ze břehu její volání o pomoc. Byla totálně vyčerpaná a podchlazená.Na sobě sice měla neoprénový oblek, ale v současné době je na Novém Zélandu zima, takže ani ten ji po delší době ve vodě nepomohl. Jak ale žena uvedla, Moko jí určitě nechtěla ublížit. "Šla jsem ven sama a docela pozdě, což asi nebylo nejchytřejší," svěřila se novozélandskému listu Gisborne Herald. "Chvíli jsme si hráli, poté jsem se už chtěla vrátit, ale on si chtěl hrát dál. Začala jsem panikařit," dodala.

Moko je tříletý delfín, který se u pláže Mahia Beach usídlil asi před dvěma lety. A je zde oblíbenou atrakcí. Stovky lidí si s ním během léta chtějí zaplavat a pohrát, nyní v zimě jich je ale mnohem méně. Jak tedy poznamenali místní, i profo si hravý delfín nejspíš připadal osamělý a nudil se.

Moko se proslavila zejména v březnu loňského roku, kdy zachránila u pobřeží dvě uvízlé velryby. Samice s dítětem tehdy zabloudily na pobřeží a byly dezorientované a vyčerpané. Moko s nimi ale navázala kontakt a vyvedla je na konec písčiny.