Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hřbitov nabízí pohřeb ve stylu fast foodu

Pohřeb - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřeb - ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK/LOS ANGELES Lidé v kalifornském městě Comptonu se mohou naposledy rozloučit se zesnulým, aniž by přitom museli vystoupit z auta. Stačí když projedou kolem zasklené vitríny s nebožtíkem, podobně jako kdyby si třeba z vozu nakupovali rychlé občerstvení.

Informoval o tom deník The Los Angeles Times (LAT).

"Je to jedinečný rys, který nás odlišuje od ostatních pohřebních ústavů," řekla listu Peggy Scottová Adamsová, která hřbitov nesoucí jméno jejího zesnulého manžela Roberta Lee Adamse provozuje. "Můžete sem přijet po práci, nemusíte řešit parkování, kondolenční knihu můžete podepsat venku a rodina ví, že jste jí projevili úctu. Je to pohodlné," dodala.

Podle LAT rovněž například jde o rychlý způsob, jak se v Comptonu rozloučit se známými osobnostmi. Služba vyhovuje i seniorům, kteří nemusejí vystupovat z auta. Handicapovaní lidé pak kolem vitríny mohou jednoduše projet na kolečkovém křesle. Snadné rozloučení se zesnulým vítají také ti, kdo mají problém vstupovat do pohřebního ústavu.

V 80. letech si tuto službu oblíbili členové místních znepřátelených gangů, které vedly krvavou válku. Kvůli několika přestřelkám na pohřbech se báli chodit za hřbitov. Možnost rozloučit se se svými padlými členy z auta proto uvítali. Sklo vitríny, ve které jsou vystaveni zesnulí, je neprůstřelné.

Jedním z posledních nebožtíků, kteří za nim byli vystaveni, byla Bernice Woodsová. Podle jejího syna Gregoryho to byl pro místní obyvatele vhodný způsob, jak se rozloučit se svou dlouholetou radní. "Moje matka žila pro místní komunitu. Znamenala mnoho pro hodně lidí. Je tak patřičné a správné, že ji lze takto vidět," podotkl.

Většina zákazníků přesto dává přednost tradičnímu rozloučení uvnitř pohřebního ústavu nebo v jeho kapli. Podle majitelky zařízení přitom jde o jediný takový hřbitov v jižní Kalifornii. Další podobné jsou například v Chicagu nebo ve státě Louisiana.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Advantage Consulting, s.r.o.
KOORDINÁTOR KONSTRUKČNÍCH PROJEKTŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 50 000 - 55 000 Kč