17. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Před smrtí si objednal inzerát. 'Nová adresa: hřbitov'

Hřbitov (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hřbitov (ilustrační foto). | foto: Lidové noviny

Němec Karl Albrecht si ještě před smrtí objednal otištění novinového smutečního oznámení, v němž zve pozůstalé na návštěvu svého nového bydliště na hřbitově. Originální parte s pozváním na pohřeb vyšlo minulý týden v hamburském deníku Hamburger Abendblatt.

"Přestěhoval jsem se. Nová adresa: Hřbitov Ohlsdorf - urnový háj Bx 65/28C. Těším se, že mě navštívíte v hojném počtu. Karl Albrecht". Tak zní text, jehož vytištění po své smrti si celoživotní šprýmař objednal. Zemřel před několika dny ve věku 88 let.

Vdova po zesnulém, 88letá Anastasia Albrechtová, překvapena není. "Byl to vtipálek, vždycky se tak rád smál," řekla německému bulvárnímu deníku Bild. Úspěšný pojišťovací agent a fotbalový rozhodčí měl šest dětí a žil s Anastasií v útulném rodinném domku. Manželi byli 63 let.

Vdova chce naplnit i další přání manžela. "U hrobu bude pro každého hosta kořalka. Tak si to přál," říká. Ženy mají přijít v pestrobarevných šatech. "Nikdo nesmí přijít v černém. Špatnou náladu můj Karl nikdy nesnášel," řekla Albrechtová.

Lidovky.cz