Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je čas myslet na Vánoce? Hity mají být Barbie, pistolka a hra s Beatles

Magazín

  22:12
SEATTLE - Největšími vánočními hity pro děti v USA by měly být letos módní panenka Barbie Fashionista, dětská pistole Nerf Blasters a videohra Beatles Rock Band.

Videohra The Beatles: Rock Band foto: Kevork Djansezian/Getty ImagesAFP

Vyplývá to z nejnovějšího seznamu předvánočních hitů zveřejněného na stránkách TimetoPlayMag.com. Nejvíce se budou rodiče při nákupu hraček zaměřovat na ceny, až 99 procent hraček ze seznamu stojí méně než 100 USD (1750 Kč).

Předvánoční období se na celoročním prodeji hraček podílí až dvěma třetinami. Po slabším výkonu v roce 2008 se většina výrobců pro letošní rok zaměřila na výrobu dostupnějších hraček a věří, že díky tomu přiláká rodiče i jejich děti zpět do obchodů. Někteří výrobci přišli s upravenými, levnějšími verzemi oblíbených dražších hraček.

Na seznamu jsou dále figurka Elmo ze seriálu Sezame, otevři se, hra Guitar Hero World Tour, autíčka, která se přemění na robota Rocky the Robot Truck, a panenka Dora. Hra Midflex od Mattelu a rukavice v podobě postavičky Elmo v seznamu chybí, přestože většina analytiků je považovala za letošní hity.

Mezi nejdražší hračky bude patřit právě hra Beatles, jejíž cena může být až 250 dolarů. Naopak nejlevnější jsou plyšoví křečci Zhu Zhu za osm dolarů.

Seznam již zhruba deset let zveřejňují analytici Jim Silver a Christopher Byrne. Prodej hraček v USA podle výzkumné společnosti NPD Group za 12 měsíců do konce srpna klesl meziročně o dvě procenta.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!