Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kanadská oslice svými placenými výstupy uprostřed videokonferencí pomáhá zvířecímu útulku

Osel (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osel (ilustrační snímek). | foto: Shutterstock

Uxbridge (Kanada) Oslice, která se stala hvězdou Zoomu se svými nečekanými a placenými výstupy uprostřed videokonferencí, umožnila získávat peníze pro zvířecí útulek na kanadské farmě. Tu turisté přestali kvůli covidu-19 navštěvovat, píše agentura AFP.

„Haló,“ říká dobrovolník z útulku Tim Fors a představuje několika lidem zúčastněným na videokonferenci o aplikaci Zoom nenadálého hosta, oslici Buckwheat s šedobílým kožíškem. Lidé jsou překvapeni a z obrazovky zaznívá samé ach a och.

„Vstupujeme do vašeho setkání, představuji vám Buckwheat,“ říká jim Tim Fors a vyvolává smích.

„Buckwheat vstupuje do setkání na žádost lidí, aby vydělala peníze, je to způsob, jak získat finance na krmení pro naše krávy, zvláště v době covidu,“ vysvětluje Tim Fors.

Až do poloviny března, kdy v Kanadě uhodila pandemie, závisel útulek Farmhouse Garden Animal Home především na darech návštěvníků a na aktivitách pořádaných na místě. Útulek, situovaný v Uxbridgi ve státě Ontario na 75 kilometrů severovýchodně od Toronta, je bývalý ranč s chovem dobytka.

„Asi před čtyřmi roky se majitel Mike Lanigan, jehož rodina chová dobytek již ve třetí generaci, rozhodl, že už žádnou svou krávu nepošle na jatka,“ uvádí Fors.

Dnes je v útulku dvacítka krav, slepice, kachny, jeden kůň a oslice Buckwheat, která se narodila před 12 lety.

Vzhledem k rozsahu krize, která ohrožovala přežití útulku, pocítil majitel nutnost najít nové zdroje financování.

Z toho povstala myšlenka dostat zvířata na obrazovku, aby uvolňovala ovzduší na pracovních setkáních prostřednictvím videokonferencí a dělala jejich účastníkům společnost. Počty takových pracovních videokonferencí za pandemie prudce vzrostly.

Formulář na internetové stránce umožňuje rezervaci služeb oslice Buckwheat, kobyly Melody a krávy Victorie.

Desetiminutová prezentace zvířete v době videokonference stojí 75 kanadských dolarů (1300 Kč), dvacetiminutová 125 dolarů (2173 Kč) a půlhodinová 175 dolarů (3042 Kč), uvádí spoluzakladatelka útulku Edith Barabashová.

„Těší nás, když vidíme, jak jsou lidé překvapení, když uvidí oslici. Začali jsme s tím koncem dubna a myslím, že jsme udělali asi stovku setkání, někdy máme tři až čtyři setkání za den,“ dodává Fors.

„Až covid skončí, doufám, že nás pak navštívíte,“ končí Tim Fors jednu videokonferenci. „Rozhodně ano,“ odpovídá nadšeně jeden z účastníků.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.