Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kanadská oslice svými placenými výstupy uprostřed videokonferencí pomáhá zvířecímu útulku

Covid 19

  5:00
Uxbridge (Kanada) - Oslice, která se stala hvězdou Zoomu se svými nečekanými a placenými výstupy uprostřed videokonferencí, umožnila získávat peníze pro zvířecí útulek na kanadské farmě. Tu turisté přestali kvůli covidu-19 navštěvovat, píše agentura AFP.
Osel (ilustrační snímek).

Osel (ilustrační snímek). foto: Shutterstock

„Haló,“ říká dobrovolník z útulku Tim Fors a představuje několika lidem zúčastněným na videokonferenci o aplikaci Zoom nenadálého hosta, oslici Buckwheat s šedobílým kožíškem. Lidé jsou překvapeni a z obrazovky zaznívá samé ach a och.

Útulky se díky viru vyprázdnily, ale to se brzy změní. Lidé v krizi už odkládají psy, neuživí je

„Vstupujeme do vašeho setkání, představuji vám Buckwheat,“ říká jim Tim Fors a vyvolává smích.

„Buckwheat vstupuje do setkání na žádost lidí, aby vydělala peníze, je to způsob, jak získat finance na krmení pro naše krávy, zvláště v době covidu,“ vysvětluje Tim Fors.

Až do poloviny března, kdy v Kanadě uhodila pandemie, závisel útulek Farmhouse Garden Animal Home především na darech návštěvníků a na aktivitách pořádaných na místě. Útulek, situovaný v Uxbridgi ve státě Ontario na 75 kilometrů severovýchodně od Toronta, je bývalý ranč s chovem dobytka.

Sociální síť pro zvířata Animal Breath propojí chovatele a pomůže útulkům i ztraceným psům

„Asi před čtyřmi roky se majitel Mike Lanigan, jehož rodina chová dobytek již ve třetí generaci, rozhodl, že už žádnou svou krávu nepošle na jatka,“ uvádí Fors.

Dnes je v útulku dvacítka krav, slepice, kachny, jeden kůň a oslice Buckwheat, která se narodila před 12 lety.

Vzhledem k rozsahu krize, která ohrožovala přežití útulku, pocítil majitel nutnost najít nové zdroje financování.

Z toho povstala myšlenka dostat zvířata na obrazovku, aby uvolňovala ovzduší na pracovních setkáních prostřednictvím videokonferencí a dělala jejich účastníkům společnost. Počty takových pracovních videokonferencí za pandemie prudce vzrostly.

V Litvě funguje „Tinder“ pro psy z útulku a páníčky

Formulář na internetové stránce umožňuje rezervaci služeb oslice Buckwheat, kobyly Melody a krávy Victorie.

Desetiminutová prezentace zvířete v době videokonference stojí 75 kanadských dolarů (1300 Kč), dvacetiminutová 125 dolarů (2173 Kč) a půlhodinová 175 dolarů (3042 Kč), uvádí spoluzakladatelka útulku Edith Barabashová.

„Těší nás, když vidíme, jak jsou lidé překvapení, když uvidí oslici. Začali jsme s tím koncem dubna a myslím, že jsme udělali asi stovku setkání, někdy máme tři až čtyři setkání za den,“ dodává Fors.

„Až covid skončí, doufám, že nás pak navštívíte,“ končí Tim Fors jednu videokonferenci. „Rozhodně ano,“ odpovídá nadšeně jeden z účastníků.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat