Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kate je příbuzná spisovatelky Austenové

Magazín

  7:00
LOS ANGELES - Manželka britského prince Williama Catherine je vzdálenou příbuznou slavné britské spisovatelky Jane Austenové. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na genealogické internetové stránky Ancestry.com.

Manželka britského prince Williama Catherine foto: Reuters

Podle zmíněných stránek jsou nová vévodkyně z Cambridge a autorka románu Pýcha a předsudek sestřenice 11. stupně a mají společného předka Jindřicha Percyho, 2. hraběte z Northumberlandu.

"Spojitost mezi vévodkyní z Cambridge a Jane Austenovou je velmi vzrušující vzhledem k tomu, že Catherine je vlastně moderní hrdinka Austenové: dívka ze střední třídy, která si vezme budoucího krále Anglie," prohlásila genealožka Anastasia Harmanová s poukazem na romány britské spisovatelky, jejíž ženské postavy se často zamilují do mužů z vyšší společenské třídy nebo se za ně chtějí provdat.

Devětadvacetiletá Middletonová, které nepochází z aristokratického
prostředí, si vzala prince Williama, jenž je druhým následníkem britského trůnu, letos v dubnu po devítiletém vztahu.

Austenová (1775-1817) je jednou z nejznámějších světových spisovatelek. Její díla jako Rozum a cit, Northangerské opatství či Emma jsou skvělou satirou tehdejší společnosti.

Autor:

Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko
Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko

20. ledna, den, kdy má svátek Sebastián. Krásné a nepříliš časté chlapecké jméno, nad kterým možná maminky dlouze přemýšlely. Nebo padlo na první...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat