Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kočku otrávenou jedem na krysy zachránila psí krev

Magazín

  7:31
WELLINGTON - Život kočky umírající na otravu jedem na krysy zachránila na Novém Zélandu krev psího "dárce". Transfúze proběhla bez ověření, zda krev vyhovuje, protože zákrok se konal v časové tísni, informoval deník New Zealand Herald.

Život kočky umírající na otravu jedem na krysy zachránila na Novém Zélandu krev psího "dárce". Transfúze proběhla bez ověření, zda krev vyhovuje, protože zákrok se konal v časové tísni, informoval deník New Zealand Herald.

Nezvyklou záchranu zajistila veterinářka Kate Hellerová, za níž se přiřítila nešťastná majitelka přiotrávené kočky. Po rychlé konzultaci zjistila, že není času nazbyt a že už nestíhá poslat kočičí krev do laboratoře ke zjištění jejího složení. Využila proto pomoci majitelky černého labradora, která se uvolila, aby její pes, jako pravděpodobný nositel stejné krve, vzácnou tekutinu "daroval" postižené kočce. Pokud by ovšem krev nevyhovovala, kočku by transfúze zabila.

Dostavil se ale úspěch, což vyvolalo u majitelky kočky úlevu a nadšení. Zažertovala přitom, že navzdory psí krvi kočka nepřevzala psí zvyky. "Rory se vrací k normálu, a nemáme kočku, která by štěkala," ujišťuje.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!