Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opepří život Izraelcům? Dcera vlivného rabína si v Tel Avivu otevřela košer sexshop

Magazín

  14:02
TEL AVIV/PRAHA - Nedávno otevřel své brány pro zákazníky v srdci Tel Avivu košer sexshop. Majitelkou je dcera rabína. Obchod je podle ní způsobem, jak přenést světlo judaismu na svět.

Chana Boteachová s tématickým tričkem. foto: Instagram.com/@_kosher_sex_

Člověka hned napadne, co vlastně dělá sexshop košer záležitostí. Podle majitelky obchodu jsou sexuální pomůcky košer svým účelem. 

„Pomáhají manželským párům utvářet intimitu ve vztahu,“ vysvětluje Chana Boteachová pro Times of Israel. Podle ní se lidé stanou manželé a pak spolu žijí dlouhou dobu, přičemž sexuální hračky mohou pomoci okořenit vztah. „Je velmi obtížné udržovat chtíč a novost v dlouhodobém vztahu. Musíte se pořád snažit učit něco nového, tyto pomůcky k tomu mohou přispět,“ shrnuje provozovatelka obchodu.

Květiny před Valentýnem zdražují až o 300 procent. V sexshopech nejvíc utrácejí ženy

Zajímavostí je, že obchod na první pohled vůbec nepůsobí jako sexshop. Za výlohou je vidět jenom oblečení, píší Times of Israel. „Oblečení pomáhá zákazníkům ulehčit cestu k nám,“ říká Boteachová. „Cítíte se zde, jako byste kupovali něco, co nutně potřebujete, bez hanby,“ reaguje jedna ze zákaznic. „Vysvětlí vám, jak používat vibrátor i jak si nanést krém na obličej.“

Část s oblečením má na starost kamarádka majitelky Christina Dickensová, která navrhuje a upravuje vintage oblečení. Obě ženy chtěly otevřít vlastní obchod, ale pak se rozhodly, že bude stačit jen jeden. Proto název Foreign Denim X Kosher Sex. „Zákazníci si nejprve prohlíží oblečení, potom koukají dále,“ konstatuje Boteachová. A podle Times of Israel je opravdu na co...

Řada odlišních produktů

Pomůcky pro dospělé umístěné na konferenčním stolku a na policích na zdi. Na jedné straně obchodu doplňky jako škraboška, hedvábná pouta, peříčka, svíčky, oleje, ale také střapce na bradavky. Na druhé tvrdší, i když nevinně vypadající pomůcky.

Díky světlým pastelovým barvám a jemným liniím hračky pro dospělé vypadají spíše jako domácí potřeby – slánky nebo otvíráky na lahve. Vystavené jsou také různé druhy vibrátorů, píše izraelský tisk. „Máme řadu velmi odlišných produktů. Vše to jsou věci, které lze s partnerem použít k utváření intimity,“ komentuje Boteachová.

Chana Boteachová je dcerou amerického ortodoxního židovského rabína Shmuleye Boteache, kterého Židovská telegrafická agentura v roce 2016 zařadila mezi 25 nejvlivnějších židů na Twitteru. Shmuley je autorem mnoha knih týkajících se lidské sexuality, například Košer sex: Recept na vášeň a intimitu.

„Obchod byl otevřen, aby se kryl s dvacátým výročím knihy Košer sex, kterou jsem vydal v roce 1999 - a která byla v té době nesmírně kontroverzní a po dvou desetiletích se stala mainstreamem,“ píše otec Shmuley pro The Jerusalem Post. A právě jeho knihy dcera v obchodě také nabízí.

22.července 2019 v 11:17, příspěvek archivován: 25.července 2019 v 13:16

There is no shame in married couples looking to create fire and passion in marriage. Read all about #KosherSex. It’s becoming a revolution!! https://t.co/DWroARJsPr

‚Můj táta je rabín, on mi dá souhlas‘

Otec je také jedním z důvodů, proč se Chana nebojí, že by od rabínů nezískala souhlas k provozování sexshopu. „Můj táta je rabín, on mi dá souhlas,“ říká Boteachová se smíchem a dodává, že nedávno k ní do obchodu jeden rabín přišel a řekl, že to, co dělá, je velmi důležité.

„Judaismus má tolik co nabídnout. Sexualita není tabu. Hovoří se v něm o manželství, svátosti, o tom, co byste měli mít ve vztahu. Muži je přikázáno potěšit svou ženu. V judaismu je tolik moudrosti, tato zpráva by se měla šířit dál,“ uzavírá Chana Boteachová s tím, že obchod je součástí její životní mise s cílem přenést světlo judaismu na svět.

Obchod už má také vlastní e-shop, který začal fungovat na konci června. Chana Boteachová, která imigrovala do Izraele v roce 2011, se v současné době snaží získat všechna nezbytná povolení od ministerstva zdravotnictví.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat