16. května 2018 6:10 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nová modlitba i zamilovaný film. Kuriozity kolem svatby Meghan a Harryho

Princ Harry se snoubenkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Harry se snoubenkou. | foto: ČTK

LONDÝN Sňatek prince Harryho a Meghan Markleové, který uzavřou v sobotu 19. května, patří jak ve Velké Británii, tak mimo ni mezi značně sledované a očekávané události.

Tady je řehled zajímavostí, které se k nadcházející svatbě vážou: 

Vůz pro Harryho a Meghan
Automobilová značka Mini přišla se speciální verzí svého kultovního malého vozítka, které má - mimo jiné - střechu v britských a amerických barvách a ve výši přihrádky na rukavice anglické nápisy: „Meghan miluje Harryho“ a „Láska je všechno, co potřebuješ“. Vůz se prodá v dražbě ve prospěch charity, kterou pár podporuje.

Meghan Markleová přišla se svým snoubencem princem Harrym.
Britský princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markleová se zúčastnili přípravy...

Královské prázdniny
Toužíte vidět a zažít vše, co se v souvislosti s královským sňatkem dá? Jedna cestovní kancelář za zhruba 2500 liber (72 300 korun) nabízí osmidenní pobyt zahrnující návštěvu symbolických míst britské monarchie, setkání s kovanými odborníky na Windsorskou dynastii a bujarou oslavu v Den Dé.

Modlitba za novomanžele
„Milující bože, požehnej Harrymu a Meghan... aby mohli žít a růst ve tvé lásce.“ Anglikánská církev na počest zamilovaného páru sestavila novou modlitbu složenou z devíti řádek.

Film
Americký kanál Lifetime už v neděli odvysílá film Když Harry potkal Meghan: Královská romance, jehož titul je inspirován kultovní komedií z roku 1989 Když Harry potkal Sally. Snímek překypující city líčí zrození lásky budoucích novomanželů. Harry, chystající se vstoupit do manželství s rozvedenou Američankou, v něm například zvolá: „Díky ní jsem šťastný, tak k čertu s tradicemi!“ Meghan ztvárnila Parisa Fitz-Henleyová, která hraje v řadě seriálů na Netflixu, a Harryho Murray Fraser, který se objevil v seriálu Viktorie o panování stejnojmenné královny.

Manželství se musí sytit, sladit a zalévat
To dobře ví jistý britský řetězec restaurací, který do menu zařadil krabičku suši z lososa a tuňáka nazvanou Když Harry potkal Meghan. Na sladkou notu vsadila londýnská cukrárna, která vytvořila celou škálu dezertů inspirovaných královským sňatkem, počínaje tradičními americkými košíčky zdobenými polevou v barvách britské a americké vlajky. Pokud jde o alkohol, vytvořil jeden britský sládek řemeslné pivo s využitím britského a amerického chmele, kterému dodal nádech noblesy kvasinkami ze šampaňského.

Dobré rady nad zlato
„Pij gin.“ „Kritizuj hrozné výkony anglického fotbalového mužstva.“ „Nauč se shazovat sama sebe.“ To jsou některé z dobrých rad, které poskytl britský sloupkař amerického listu The Weekly Standard Meghan Markleové v zájmu jejího lepšího začlenění do londýnské společnosti. „Pokud jde o přízvuk, můžeš si ho nechat,“ dodal. „Američany máme rádi. Naopak nás uváděla do rozpaků Madonna, když předstírala, že je Britka.“ 

Pro královské potěšení
„Stylové a pohodlné“, vyrobené z „luxusního latexu“ a „jemně lubrikované“, zkrátka „dokonalý společník pro noc intimního potěšení“. Ano, těmito slovy popisují výrobci prezervativy značky „Korunované potěšení“. Tento suvenýr z královské svatby je uložen v krabičce, která po odklopení víčka zahraje americkou i britskou hymnu, a odkryje portréty Harryho a Meghan s dvojsmyslným popiskem, který v angličtině znamená jak „váš princ přijde“, tak „váš princ dosáhne vyvrcholení“.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na Lidovky.cz