Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvůli Kimově limuzíně museli ve Vladivostoku přestavět vjezd do nádraží

Magazín

  16:55
VLADIVOSTOK (Rusko) - Vladivostočtí silničáři museli upravit vjezd do budovy místního nádraží, aby se do něj vešla velká limuzína připravená pro severokorejského vůdce Kim Čong-una. O přípravách na první setkání Kima s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které je naplánované na čtvrtek, v úterý informovala agentura Interfax. Jediný automobilový vjezd do nádraží byl prý příliš klikatý a strmý.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un foto: Reuters

Kim Čong-un má do metropole ruského Dálného východu přicestovat svým obrněným vlakem ve středu, uvedl Interfax. Jeho reprezentační automobil dopravil do Vladivostoku už v úterý nákladní letoun Il-76. Vůz zatím parkuje v areálu Dálněvýchodní federální univerzity na ostrově Russkij, kde se má summit uskutečnit.

Kreml potvrdil schůzku Putina s Kimem ve Vladivostoku i jeho cestu do Číny

Kimova sestra Kim Jo-čong je ve Vladivostoku od pondělí, hlásí místní média. Do ruského města dorazila z Pchjongjangu letecky. Už minulý týden přijel do Vladivostoku Kim Čang-son, šéf kanceláře severokorejského vůdce, jenž bývá pověřován organizací Kimových zahraničních cest. Vůdcova sestra má na jeho práci dohlédnout.

Zatím poslední rusko-severokorejský summit se uskutečnil v roce 2011, kdy se tehdejší severokorejský vůdce Kim Čong-il v sibiřském Ulan-Ude setkal s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!