Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvůli sporům dochází radnici toaletní papír

Magazín

  7:00
TRETON - V Trentonu v americkém státě New Jersey řeší kvůli sporům na radnici problém s docházejícím toaletním papírem ve veřejných budovách. Městská rada totiž zamítla novou smlouvu na dodávku papírových výrobků.

Toaletní papír. foto: Sandoz

Někteří obyvatelé Trentonu se již kvůli tomu pokusili vyvolat nové volby starosty města, kterého kritizují za špatnou personální politiku na radnici.

Rada hlavního města státu New Jersey odmítla schválit smlouvu ve výši 42.000 dolarů (787.797 korun), neboť nesouhlasila s cenou 4000 dolarů (74.900 korun) za papírové pohárky. Ani odstranění podezřelých pohárků ze smlouvy ale obavy městské rady nerozptýlilo.

ČTĚTE TAKÉ:

Jeden z jejích členů George Muschal pro Bloomberg News prohlásil, že nehodlají podepisovat žádné prázdné šeky. Rada podle něj nemíní schválit rozhodnutí starosty Tonyho Macka o zakoupení papírových pohárků určených na teplé nápoje vzhledem ke zbytečně vysokým nákladům.

Smlouva byla kvůli tomu již třikrát zamítnuta, naposledy v lednu. Podle dostupných zpráv zatím nebyla vyhlášena nová soutěž na dodávky papírových pohárků a radní se divili, proč město nepožádalo o nabídky dodavatele přímo z Trentonu. Nakonec o pohárcích začali pochybovat i ti, co v lednu hlasovali pro schválení celé smlouvy, protože jim začalo chování města připadat podezřelé.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Starosta Mack, který nastoupil do úřadu v roce 2010, již málem čelil odvolání kvůli své personální politice. Město již od té doby ztratilo sedm správců majetku, včetně jednoho, který čelil obvinění ze zneužití peněz na volební kampaň. Další rezignoval ještě před nástupem do práce.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!