Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Letadlo mělo letět do Německa, dostalo ale špatný letový plán. Skončilo v Edinburghu

Magazín

  8:15
Edinburgh - Když pasažéři letu BA3271 pod značkou letecké společnosti British Airways sedali do letadla, všichni měli za to, že cílem jejich letu je letiště v německém Düsseldorfu. Z omylu je vyvedlo až hlášení z reproduktorů, které je uvítalo ve skotském Edinburghu. Omyl vznikl předáním špatného letového plánu posádce i řízení letového provozu.

British Airways (ilustrační foto). foto: British Airways

Jedna z cestujících, čtyřiadvacetiletá Sophie Cooková, si údajně myslela, že palubní posádka žertuje. Pilot se ptal překvapených pasažérů, jestli ještě někdo chtěl do Düsseldorfu, a ruce zvedli všichni. „Pilot řekl, že nemá ponětí, jak se to mohlo stát. Nikdy dřív se to prý nestalo,“ uvedla Cooková. 

Neplánovaná zastávka trvala dvě a půl hodiny, podle Cookové byla frustrující. „Byly zavřené toalety a došlo drobné občerstvení,“ popsala. Jiní pasažéři ale brali zastávku s humorem. „Je to zajímavý koncept, poslat letadlo jinam, ale nemyslím si, že někdo na palubě počítal s touhle záhadnou cestovní loterií,“ napsal na Twitteru cestující Son Tran.

25.března 2019 v 10:13, příspěvek archivován: 26.března 2019 v 08:16

@British_Airways can you please explain how can my morning flight taking off from LCY to Dusseldorf land in Edinburgh ? While an interesting concept, I don't think anyone on board has signed up for this mystery travel lottery... #BA3271 #frequenttravel #britishairways

Let zajišťovala německá charterová společnost WDL Aviation pod hlavičkou British Airways. Ta dodala posádce i řízení letového provozu podle všeho špatný letový plán. „Bezpečnost cestujících nebyla v žádném případě ohrožena,“ uvedla v prohlášení letecká společnost, která nechtěla říct, kolik lidí letadlem s neplánovaným mezipřistáním cestovalo.

Všichni cestující se nakonec bezpečně dostali do původního cíle, letadlo v Edinburghu natankovalo a dopravilo je do Düsseldorfu. Společnost se jim omluvila a jednotlivě se s nimi domluví na odškodnění.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...