Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Letní teploty lákají k vodě. Pražská koupaliště otevřela, přišly stovky lidí

Lidé se chodili chladit do bazénů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé se chodili chladit do bazénů | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Na slunečné dny s vysokými teplotami zareagovali v tomto týdnu provozovatelé koupališť. Zájem o venkovní koupaliště v Praze navíc o víkendu ještě stoupne.

Většina pražských koupališť otevřela své brány už v pondělí. „Koupaliště Stírka i Ládví na Praze 8 jsou otevřená od 1. června, denně od 9 do 19 hodin. Stírka byla dnes (ve středu, pozn. red.) zaplněna asi z poloviny, na Ládví je návštěvnost zatím slabší - koupaliště jsme pro veřejnosti otevřeli teprve loni,“ popsala pro Lidovky.cz jedna ze zaměstnankyň. Větší nápor zde očekávají od čtvrtka a převážně o víkendu. „Většinou je to tak, že když se udělá hezké počasí, lidé se rozmýšlí a na koupaliště přijdou až další den,“ vysvětluje.

Už od začátku května je v metropoli otevřeno přírodní koupaliště v Divoké Šárce na Praze 6, dva bazény jsou přístupné denně od 10 do 18 hodin. „Návštěvnost se rozjíždí pomalu, pořád je ještě teprve jaro. V těchto dnech míváme kolem padesáti lidí,“ říká provozovatel koupaliště Petr Veselík. 

V Praze mohou zájemci využít také přírodní koupaliště v Radotíně. Až do čtvrtka se sem návštěvníci dostanou za snížené celodenní vstupné 30 korun. „Aktuální teplota vody je 22 stupňů, ve středu přišlo kolem 400 lidí. Jsme v plném provozu,“ sdělil správce areálu.

Plavecký stadion v Praze 4 - Podolí, který je otevřený celoročně, láká v létě návštěvníky do nového relaxačního bazénku s vodou o teplotě 35 stupňů. Přístupné jsou nepřetržitě také dva venkovní vyhřívané bazény. 

Koupaliště Petynka v pražských Střešovicích otevřeli 1. května, podle správce areálu Václava Šály se ale návštěvnost rozjíždí až v aktuálních teplých dnech. „Dneska máme asi pět set návštěvníků, včera přišlo kolem tří set lidí,“ říká. Připomíná zároveň, že voda ve zdejším bazénu je vyhřívaná, na rozdíl od přírodních koupališť má stálou teplotu 25 stupňů. Otevřené je denně od 7 do 21 hodin.

Klánovické koupaliště přivítalo první letošní návštěvníky v pondělí, ve čtvrtek odpoledne jich zde podle recepční areálu bylo kolem třiceti. „Oba dva bazény včetně všech doprovodných aktivit budou k dispozici o víkendu, kdy už bude provoz odpovídat hlavní sezóně,“ sdělila serveru Lidovky.cz.

Většina koupališť zpřístupnila pro své návštěvníky vedle bazénů také volnočasové atrakce - pingpongové stoly, dráhy na pétanque, hřiště na beachvolejbal či nohejbal, aquazorbing, tobogány i občerstvovací prostory. Na některých místech chystají speciální akce na víkend, například na Koupališti Petynka proběhne v sobotu oslava ke Dni dětí. 

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Norské Rybičky pro chytré hlavičky: Zapojte se do 2měsíčního testu doplňku stravy pro děti
Norské Rybičky pro chytré hlavičky: Zapojte se do 2měsíčního testu doplňku stravy pro děti

Zdravé tuky nebo-li Omega-3 jsou klíčové pro správný vývoj a funkci nervové soustavy. Většina lidí jich ale ve svém jídelníčku nepřijímá dostatek....