Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Letní teploty lákají k vodě. Pražská koupaliště otevřela, přišly stovky lidí

Magazín

  18:33aktualizováno  19:39
Na slunečné dny s vysokými teplotami zareagovali v tomto týdnu provozovatelé koupališť. Zájem o venkovní koupaliště v Praze navíc o víkendu ještě stoupne.

Lidé se chodili chladit do bazénů foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Většina pražských koupališť otevřela své brány už v pondělí. „Koupaliště Stírka i Ládví na Praze 8 jsou otevřená od 1. června, denně od 9 do 19 hodin. Stírka byla dnes (ve středu, pozn. red.) zaplněna asi z poloviny, na Ládví je návštěvnost zatím slabší - koupaliště jsme pro veřejnosti otevřeli teprve loni,“ popsala pro Lidovky.cz jedna ze zaměstnankyň. Větší nápor zde očekávají od čtvrtka a převážně o víkendu. „Většinou je to tak, že když se udělá hezké počasí, lidé se rozmýšlí a na koupaliště přijdou až další den,“ vysvětluje.

Červen bude velmi teplý. Teploměr ukáže až 28 stupňů

Už od začátku května je v metropoli otevřeno přírodní koupaliště v Divoké Šárce na Praze 6, dva bazény jsou přístupné denně od 10 do 18 hodin. „Návštěvnost se rozjíždí pomalu, pořád je ještě teprve jaro. V těchto dnech míváme kolem padesáti lidí,“ říká provozovatel koupaliště Petr Veselík. 

V Praze mohou zájemci využít také přírodní koupaliště v Radotíně. Až do čtvrtka se sem návštěvníci dostanou za snížené celodenní vstupné 30 korun. „Aktuální teplota vody je 22 stupňů, ve středu přišlo kolem 400 lidí. Jsme v plném provozu,“ sdělil správce areálu.

Bez chlóru a chemie. V Radotíně otevřou nové přírodní koupaliště

Plavecký stadion v Praze 4 - Podolí, který je otevřený celoročně, láká v létě návštěvníky do nového relaxačního bazénku s vodou o teplotě 35 stupňů. Přístupné jsou nepřetržitě také dva venkovní vyhřívané bazény. 

Koupaliště Petynka v pražských Střešovicích otevřeli 1. května, podle správce areálu Václava Šály se ale návštěvnost rozjíždí až v aktuálních teplých dnech. „Dneska máme asi pět set návštěvníků, včera přišlo kolem tří set lidí,“ říká. Připomíná zároveň, že voda ve zdejším bazénu je vyhřívaná, na rozdíl od přírodních koupališť má stálou teplotu 25 stupňů. Otevřené je denně od 7 do 21 hodin.

Klánovické koupaliště přivítalo první letošní návštěvníky v pondělí, ve čtvrtek odpoledne jich zde podle recepční areálu bylo kolem třiceti. „Oba dva bazény včetně všech doprovodných aktivit budou k dispozici o víkendu, kdy už bude provoz odpovídat hlavní sezóně,“ sdělila serveru Lidovky.cz.

Většina koupališť zpřístupnila pro své návštěvníky vedle bazénů také volnočasové atrakce - pingpongové stoly, dráhy na pétanque, hřiště na beachvolejbal či nohejbal, aquazorbing, tobogány i občerstvovací prostory. Na některých místech chystají speciální akce na víkend, například na Koupališti Petynka proběhne v sobotu oslava ke Dni dětí. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!