Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koupaliště, na kterých se dobře najíte. 3 tipy čtenářů

Jídlo

  7:00
Strava na českých koupalištích nemusí být vždy katastrofa. Některá rekreační zařízení mají restauraci, kde si vyberou i ti, kteří neholdují smaženým sýrům či klobásám. Tady jsou tři tipy od čtenářů serveru Lidovky.cz.

Plovárna Jureček v Říčanech u Prahy. foto: www.jurecek-ricany.cz

Koupaliště a restaurant Žabčice
Zemědělská 544, Žabčice, www.koupakzabcice.cz

Žabčice na Jižní Moravě mají poměrně nové koupaliště, je otevřené dva roky a jeho součástí je i restaurace, kde se nemusíte spokojit jen s rychlými smaženými jídly. Ano, také je tu nabízejí, například klasický obalovaný sýr, ale kromě něj najdete na jídelním lístku i hovězí carpaccio s bagetou, kuřecí steak s grilovanou zeleninou či vepřovou panenku s cibuládovou remuládou a opečeným bramborem. Mají i saláty a polévky, například gaspacho, studenou zeleninovou polévku s bagetou. Pokud se dobře připraví, pro horké dny je ideální. Jak píší na svých stránkách, na léto si pro své hosty přichystali velkou přehlednou světelnou tabuli s Top 12 jídel z nového jídelníčku. "Sice tam nechodím, protože je tam dost narváno, ale kdyby lidé nebyli spokojeni, narváno by zřejmě nebylo," napsal čtenář Marek serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Prvorepublikové koupaliště Jureček v Říčanech
Ke Koupališti 231/11, Říčany, www.jurecek-ricany.cz

Hned několik čtenářů a čtenářek doporučuje koupaliště Jureček v Říčanech u Prahy. "Krásný prvorepublikový areál, který prošel rekonstrukcí. Mají skvělou restauraci, která byla i v Maurerově výběru Grand Restaurant," píše Tereza. A skutečně restaurace s prvorepublikovou duší, jak o sobě hrdě podnik mluví, se pyšní 62. místem v Maurerově výběru – nezávislém průvodci po nejlepších a nejzajímavějších restauracích pro rok 2012. Každý den tu kuchaři pro své hosty připravují denní menu z čerstvých a sezónních surovin. Na výběr tu máte většinou tři druhy předkrmů, dvě polévky a téměř desítku hlavních jídel, nechybí ani dezerty. A věřte, že o něco vyšší cena jídel má svůj smysl a připlatit se rozhodně vyplatí, píší čtenáři. V létě oceníte posezení na terase s výhledem na přírodní koupaliště. Častým hostem plovárny byl ve své době i herec Oldřich Nový.

Restaurace na plovárně Jureček v Říčanech u Prahy.

Koupaliště Středokluky
Ke koupališti, Středokluky, více info ZDE

"Přijeďte se podívat do Středokluk, nabídka v sezoně není tak široká jako na webu, ale určitě si vyberete," píše čtenář Petr. Součástí zdejšího koupaliště je totiž italská restaurace a pizzerie. V nabídce najdete velké množství předkrmů, například salát caprese či uzeného lososa, nechybí ani saláty, těch tu mají asi pět, ale připraví vám varianty s různými druhy masa. Hlavní nabídku pak tvoří pizzy, těstoviny a bramborové noky. Na dece u vody asi nejvíce oceníte právě 'italskou placku', z restaurace si ji odnesete v krabici, přeci jen ji můžete jíst rukou a skvěle zastoupí všechny pokrmy 'fastfoodového' typu. Pro milovníky českých specialit mají v jídelním lístku kolonku "Něco z naší historie", i tady najdete klasický smažený sýr i neblaze proslulý kuřecí steak s broskví. Milovníky masa potěší grilovaná krkovice či smažené řízečky z panenské svíčkové. V nabídce nechybí ani dezerty, ovšem třeba takovou pravou italskou zmrzlinu tady nenajdete, škoda.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!