Úterý 7. července 2020svátek má Bohuslava 19 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Libanonskou metropolí projel obří nafukovací tank s hlavou Trumpa

Umělecké ztvárnění prezidenta Donalda Trumpa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Umělecké ztvárnění prezidenta Donalda Trumpa. | foto: Twitter umělce Saint hoax (@SaintHoax)

Bejrút  Umělec, který si říká Saint Hoax, ukázal v libanonské metropoli Bejrútu své nejnovější dílo. Ulicemi projel obří nafukovací tank s hlavou amerického prezidenta Donalda Trumpa s několikametrovým nosem v podobě hlavně. Cílem bylo prý najít umělecké vyjádření pro hranici mezi zábavou a děsem, tak jak to podle autora odpovídá Trumpově osobnosti.

Na Trumpa „lze někdy hledět jako na zábavu, ale on zároveň vystavil mnoho menšin obavám z nejisté budoucnosti“, napsal o své kreaci autor, který je zřejmě Syřan a vyhýbá se osobnímu kontaktu s novináři. Mohutný Trump na tanku je podle umělce impozantní a zároveň křehký „podobně jako balón, který je na pokraji splasknutí“. Autor to uvedl v písemných odpovědích na otázky listu The National, který vychází ve Spojených arabských emirátech.

01.října 2018 v 16:30, příspěvek archivován: 02.října 2018 v 07:55

Trump-Shaped Inflatable Tank Roams the Streets of Beirut https://t.co/3byGfM44Vi https://t.co/KUyDis2a44

Nafukovací tank vezený na nákladní plošině vzbuzoval v bejrútském provozu značnou pozornost a byl upoutávkou na výstavu, již Saint Hoax od příštího čtvrtka pořádá v objektu vybombardovaného kina poblíž bejrútského centra. K vidění budou kromě Trumpa také surrealistická plátna s portréty známých osobností jako Freddie Mercury, princezna Diana, královna Alžběta II. nebo Michael Jackson.

Autor odpovídá nejasně na otázky své identity, The National ho označuje za Syřana. Má za sebou několik projektů a v některých byl tématem rovněž Trump. Když budoucí prezident v roce 2015 prohlásil, že pokud zvítězí ve volbách, pošle syrské uprchlíky zpět do jejich země, vytvořil Saint Hoax nafukovací panenky s Trumpovou podobou. Výtěžek z jejich prodeje byl použit pro agenturu OSN, která poskytuje pomoc syrským uprchlíkům.

23.září 2018 v 18:30, příspěvek archivován: 02.října 2018 v 07:53

VIDEO: Beirut got Hoaxed ???? @realDonaldTrump https://t.co/eab4VqkC45

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Beirut got Hoaxed @realDonaldTrump https://t.co/eab4VqkC45

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...