Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Libanonskou metropolí projel obří nafukovací tank s hlavou Trumpa

Magazín

  7:52
Bejrút - Umělec, který si říká Saint Hoax, ukázal v libanonské metropoli Bejrútu své nejnovější dílo. Ulicemi projel obří nafukovací tank s hlavou amerického prezidenta Donalda Trumpa s několikametrovým nosem v podobě hlavně. Cílem bylo prý najít umělecké vyjádření pro hranici mezi zábavou a děsem, tak jak to podle autora odpovídá Trumpově osobnosti.

Umělecké ztvárnění prezidenta Donalda Trumpa. foto: Twitter umělce Saint hoax (@SaintHoax)

Na Trumpa „lze někdy hledět jako na zábavu, ale on zároveň vystavil mnoho menšin obavám z nejisté budoucnosti“, napsal o své kreaci autor, který je zřejmě Syřan a vyhýbá se osobnímu kontaktu s novináři. Mohutný Trump na tanku je podle umělce impozantní a zároveň křehký „podobně jako balón, který je na pokraji splasknutí“. Autor to uvedl v písemných odpovědích na otázky listu The National, který vychází ve Spojených arabských emirátech.

01.října 2018 v 16:30, příspěvek archivován: 02.října 2018 v 07:55

Trump-Shaped Inflatable Tank Roams the Streets of Beirut https://t.co/3byGfM44Vi https://t.co/KUyDis2a44

Nafukovací tank vezený na nákladní plošině vzbuzoval v bejrútském provozu značnou pozornost a byl upoutávkou na výstavu, již Saint Hoax od příštího čtvrtka pořádá v objektu vybombardovaného kina poblíž bejrútského centra. K vidění budou kromě Trumpa také surrealistická plátna s portréty známých osobností jako Freddie Mercury, princezna Diana, královna Alžběta II. nebo Michael Jackson.

Autor odpovídá nejasně na otázky své identity, The National ho označuje za Syřana. Má za sebou několik projektů a v některých byl tématem rovněž Trump. Když budoucí prezident v roce 2015 prohlásil, že pokud zvítězí ve volbách, pošle syrské uprchlíky zpět do jejich země, vytvořil Saint Hoax nafukovací panenky s Trumpovou podobou. Výtěžek z jejich prodeje byl použit pro agenturu OSN, která poskytuje pomoc syrským uprchlíkům.

23.září 2018 v 18:30, příspěvek archivován: 02.října 2018 v 07:53

VIDEO: Beirut got Hoaxed ???? @realDonaldTrump https://t.co/eab4VqkC45

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Beirut got Hoaxed @realDonaldTrump https://t.co/eab4VqkC45

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!