Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maďarský diplomat byl uložen 20 let v rumu

Magazín

  16:23
BUDAPEŠŤ - Sud prvotřídního jamajského rumu se stal na dvacet let místem posledního odpočinku maďarského diplomata. Mrtvolu objevili dělníci, kteří opravovali dům po jeho manželce ve vilové čtvrti jihomaďarského Szegedu.
sud (ilustrační foto)

sud (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Policie při vyšetřování neobvyklého případu zjistila, že se žena v polovině osmdesátých let vrátila z Jamajky s tím, že její manžel zemřel, a vzhledem k příliš velkým nákladům s dopravou mrtvého těla do Maďarska ho nechala ho pohřbít na Jamajce. Úřady, rodina i známí příhodě uvěřili.

Žena ale letos ve věku osmdesáti let zemřela. Její starší rodinnou vilu koupil mladý manželský pár, který si na jeho opravu neprodleně najal řemeslníky. Ti při práci objevili ve sklepě domu více než třistalitrový sud plný vynikajícího rumu. Bez vědomí nového majitele pak celé týdny pravidelně popíjeli, a také kradli, až se sud zcela vyprázdnil.

Vzhledem k tomu, že na jeho dně "něco" ještě bylo, rozhodli se řemeslníci sud otevřít a tajemství odhalit. Nepopsatelné prý bylo jejich překvapení, když zjistili, že na dně sudu s rumem, který celé týdny s takou chutí popíjeli, leží mrtvola asi šedesátiletého muže.

Přivolaní policisté pak zjistili, že jde o zesnulého manžela bývalé majitelky domu, která si svého muže přece jen propašovala domů do vlasti. Mrtvé tělo naložené v rumu bylo podle policie velmi zachovalé a muže bylo možno bez problémů identifikovat. Expertízou bylo zjištěno, že zahynul přirozenou smrtí. Proč žena manžela nepohřbila, ale žila s ním takto ještě přes dvacet let, zřejmě už nikdy nikdo nevysvětlí, uvedl Zsaru Magazin.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat