Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Maďarský diplomat byl uložen 20 let v rumu

sud (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy sud (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

BUDAPEŠŤ Sud prvotřídního jamajského rumu se stal na dvacet let místem posledního odpočinku maďarského diplomata. Mrtvolu objevili dělníci, kteří opravovali dům po jeho manželce ve vilové čtvrti jihomaďarského Szegedu.

Policie při vyšetřování neobvyklého případu zjistila, že se žena v polovině osmdesátých let vrátila z Jamajky s tím, že její manžel zemřel, a vzhledem k příliš velkým nákladům s dopravou mrtvého těla do Maďarska ho nechala ho pohřbít na Jamajce. Úřady, rodina i známí příhodě uvěřili.

Žena ale letos ve věku osmdesáti let zemřela. Její starší rodinnou vilu koupil mladý manželský pár, který si na jeho opravu neprodleně najal řemeslníky. Ti při práci objevili ve sklepě domu více než třistalitrový sud plný vynikajícího rumu. Bez vědomí nového majitele pak celé týdny pravidelně popíjeli, a také kradli, až se sud zcela vyprázdnil.

Vzhledem k tomu, že na jeho dně "něco" ještě bylo, rozhodli se řemeslníci sud otevřít a tajemství odhalit. Nepopsatelné prý bylo jejich překvapení, když zjistili, že na dně sudu s rumem, který celé týdny s takou chutí popíjeli, leží mrtvola asi šedesátiletého muže.

Přivolaní policisté pak zjistili, že jde o zesnulého manžela bývalé majitelky domu, která si svého muže přece jen propašovala domů do vlasti. Mrtvé tělo naložené v rumu bylo podle policie velmi zachovalé a muže bylo možno bez problémů identifikovat. Expertízou bylo zjištěno, že zahynul přirozenou smrtí. Proč žena manžela nepohřbila, ale žila s ním takto ještě přes dvacet let, zřejmě už nikdy nikdo nevysvětlí, uvedl Zsaru Magazin.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.