Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maďarský diplomat byl uložen 20 let v rumu

Magazín

  16:23
BUDAPEŠŤ - Sud prvotřídního jamajského rumu se stal na dvacet let místem posledního odpočinku maďarského diplomata. Mrtvolu objevili dělníci, kteří opravovali dům po jeho manželce ve vilové čtvrti jihomaďarského Szegedu.
sud (ilustrační foto)

sud (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Policie při vyšetřování neobvyklého případu zjistila, že se žena v polovině osmdesátých let vrátila z Jamajky s tím, že její manžel zemřel, a vzhledem k příliš velkým nákladům s dopravou mrtvého těla do Maďarska ho nechala ho pohřbít na Jamajce. Úřady, rodina i známí příhodě uvěřili.

Žena ale letos ve věku osmdesáti let zemřela. Její starší rodinnou vilu koupil mladý manželský pár, který si na jeho opravu neprodleně najal řemeslníky. Ti při práci objevili ve sklepě domu více než třistalitrový sud plný vynikajícího rumu. Bez vědomí nového majitele pak celé týdny pravidelně popíjeli, a také kradli, až se sud zcela vyprázdnil.

Vzhledem k tomu, že na jeho dně "něco" ještě bylo, rozhodli se řemeslníci sud otevřít a tajemství odhalit. Nepopsatelné prý bylo jejich překvapení, když zjistili, že na dně sudu s rumem, který celé týdny s takou chutí popíjeli, leží mrtvola asi šedesátiletého muže.

Přivolaní policisté pak zjistili, že jde o zesnulého manžela bývalé majitelky domu, která si svého muže přece jen propašovala domů do vlasti. Mrtvé tělo naložené v rumu bylo podle policie velmi zachovalé a muže bylo možno bez problémů identifikovat. Expertízou bylo zjištěno, že zahynul přirozenou smrtí. Proč žena manžela nepohřbila, ale žila s ním takto ještě přes dvacet let, zřejmě už nikdy nikdo nevysvětlí, uvedl Zsaru Magazin.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!