Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Meryl Streepová si zahrála rockerku. Po boku své vlastní dcery

Magazín

  12:17
Populární americká herečka Meryl Streepová se pod vedením oscarového režiséra Jonathana Demmeho v hudební filmové komedii Nikdy není pozdě představuje tak, jak ji diváci dosud nepoznali - v roli rockové zpěvačky a kytaristky.

Meryl Streepová ve filmu Nikdy není pozdě foto: Falcon

Ve filmu plném živých hudebních vystoupení Streepová ztvárnila fiktivní postavu Ricki Rendazzové, slavné kytaristky, která se ve snaze splnit si své sny o slávě dopustila nepřeberného množství životních chyb. Během návratu domů dostává tváří v tvář své rodině šanci je napravit a změnit se. Streepová se na plátně objeví po boku své skutečné dcery Mamie Gummerové a rockové legendy Ricka Springfielda coby člena „filmové“ kapely The Flash, který se do ní zamiloval.

Obama udělil Medaile svobody, dostali ji Streepová i Wonder

„Připravte se na rock, připravte se na lásku, připravte se na Ricki,“ zní distribuční slogan tohoto snímku, jehož scénář napsala držitelka Oscara Diablo Codyová. Hudba, která ve filmu zní, se natáčela živě. Streepová se kvůli filmu několik měsíců učila na kytaru.

Streepová patří k nejúspěšnějším a nejoceňovanějším amerických herečkám. Od mnohých filmových hvězd se ale dost liší. Nikdy nebyla klasickým sexsymbolem, popularitu si nezvyšovala skandály a bouřlivým životem. Její herectví oceňují takřka všichni, říká se o ní, že není role, kterou by nezahrála. Trojnásobná držitelka Oscara oslavila loni pětašedesátiny.

Herečka Meryl Streepová.
Na podporu válečných veteránů vystoupila i herečka Meryl Streep.

Zpočátku se věnovala divadlu. Na sklonku 70. let ale okusila film a záhy získala první nominaci na Oscara za Lovce jelenů (1978). Zlatá soška na sebe nenechala dlouho čekat a Streepová ji převzala v roce 1980 za rozvodové drama Kramerová versus Kramer. V roce 1983 pak přibyl další Oscar za její zřejmě nejslavnější film Sophiina volba. Třetí sošku dostala za roli bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové ve filmu Železná lady. Loni za roli ve filmu Blízko od sebe získala 18. oscarovou nominaci, což z ní v Hollywoodu činí absolutní rekordmanku. Má i osm Zlatých glóbů.

Režisér a producent Jonathan Demme má na kontě snímky, které byly na Oscara nominovány dvacetkrát. Zlatou sošku převzal za Mlčení jehňátek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!