Paní Wang již dlouho toužila po příslušníkovi téhle rasy, která je v Číně velmi ceněná. Nakonec se svým přítelem našla jednoho vhodného v provincii Čching-chaj, odkud s ním ve středu přiletěla do metropole provincie Šan-si.
Na přání milionářky ji i s jejím novým mazlíčkem přijel přivítat konvoj 30 mercedesů s přáteli a zároveň i milovníky tohoto plemena. K uvítání černého chlupáče nechyběl ani rudý transparent s příslušným uvítacím nápisem. "Zlato lze penězi ocenit, ale tohohle tibetského mastifa ne," prohlásila mladá žena.
Podle časopisu Chu-žun, který zveřejňuje seznamy čínských boháčů, je v této zemi 825.000 lidí s osobním majetkem přesahujícím deset milionů jüanů. Většina z nich tvrdí, že současná finanční krize na jejich životní styl žádný dopad nemá.
Historie plemena tibetské dogy začíná před 4000 lety. V Tibetu se ve 3. století před naším letopočtem vyskytovali psi ohromných rozměrů. Byli ceněni pro svoji velikost a statečnost. Marco Polo při své cestě po Číně popisoval psy velikosti osla. Chovala je především aristokracie pro lov a ochranu chrámů. Tibetské mastify také dostal jako dárek Alexandr Makedonský pro lov lvů a slonů. Kvality těchto psů vysoce uznávali starověcí Římané.
Potomci tibetských mastifů se rozšířili po Evropě. Ve své domovině ve Střední Asii a v Himálaji se začali užívat pro pasení a ochranu dobytka.